2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
Kızlar aranızda dis Çıkaran yada diş huzursuzluğu yaşayan varmı oğlum bir kaç gündür sürekli ağlıyor birşey yemek istemiyor aşırı huysuz kafası sıcacık oluyor ama ateşi Yok dün gece sabah 5 de fitil attım ancak öyle uyudu sizde de varmı böyle sıkıntı
Daha dişimiz çıkmadı ama huzursuzlugu var. Sürekli ilgi istiyor. Eli ağızında bizim elimizi bile agzina alıyor. Diş etlerini kasiyinca rahatliyor

Csnım kuzey artık Hiç formül mama yemiyor diyebilirim veriyoruz yemiyor meyve püreleri sebze çorbası bebe bisküvili yoğurt ve gece pirinç unu muhallebisi yiyiyor

benimkide aynen öyle denemediğim devam sütü kalmadı içmiyor,
onun dışında yoğurt,meyve,sebze yiyor ama

Kızlar konu ek gıdadan açılmışken ben bu süreçten oldukça keyif aldım :) her ne kadar süt vermek en kolayı olsa da ek gıdayı yediğini görmekte beni çok sevindiriyor.

Ek gıdaya geçişte bebeklerinize hazırladığınız çorba tariflerini burda paylaşmaya ne dersiniz hem fikir olur hepimize.

Biz serüvenimize kabak ve yeşil fasulye ile başladık şuan bezelye de ekledik içine. Semizotu ve enginar şeklinde eklemelerle devam edeceğiz.

Akşam yoğurt vermemizi söyledi doktorumuz ancak malesef keçi ve koyun sütü bulamadık. Pastörize günlük keçi veya koyun sütü bulamadık. Satış yaptığını bildiğiniz bir market var mi?

Haydi gelsin tarifler :)

Kızlar konu ek gıdadan açılmışken ben bu süreçten oldukça keyif aldım :) her ne kadar süt vermek en kolayı olsa da ek gıdayı yediğini görmekte beni çok sevindiriyor.

Ek gıdaya geçişte bebeklerinize hazırladığınız çorba tariflerini burda paylaşmaya ne dersiniz hem fikir olur hepimize.

Biz serüvenimize kabak ve yeşil fasulye ile başladık şuan bezelye de ekledik içine. Semizotu ve enginar şeklinde eklemelerle devam edeceğiz.

Akşam yoğurt vermemizi söyledi doktorumuz ancak malesef keçi ve koyun sütü bulamadık. Pastörize günlük keçi veya koyun sütü bulamadık. Satış yaptığını bildiğiniz bir market var mi?

Mado kafe dondurmaci satıyor günlük keçi sutu

canim biz 4bucuk aylikken ek gida denemesi yapmistik tekrar gaz sorunu baslayinca birakmistim.o zaman hevesim kirilmisti acikcasi.bugun tam 6 aylik olduk.dun sebze corbasi yaptim.patates havuc ve kabak hasladim suzgecten gecirdim.uzerine soguk sikim zeytinyagi ilave ettim.yarim kaseye yakin yedi.tam ogun olarak baslamadim.mama saatini biraz ileriye almis oldum.bugunde ayni corbadan yapip icine tahilli kasik mamasi ilave ettim.bunu doktora sormadan yaptim.cunku tahilli kasik mamasini tek yemiyo.tahil cok onemli demisti doktor bende kendimce boyle bir yontem buldum.dun aksam ustude kabiz olmamasi icin seftali ezip vermistim.
bu arada yesil fasulye dedigin taze fasulye mi acaba?

canim biz 4bucuk aylikken ek gida denemesi yapmistik tekrar gaz sorunu baslayinca birakmistim.o zaman hevesim kirilmisti acikcasi.bugun tam 6 aylik olduk.dun sebze corbasi yaptim.patates havuc ve kabak hasladim suzgecten gecirdim.uzerine soguk sikim zeytinyagi ilave ettim.yarim kaseye yakin yedi.tam ogun olarak baslamadim.mama saatini biraz ileriye almis oldum.bugunde ayni corbadan yapip icine tahilli kasik mamasi ilave ettim.bunu doktora sormadan yaptim.cunku tahilli kasik mamasini tek yemiyo.tahil cok onemli demisti doktor bende kendimce boyle bir yontem buldum.dun aksam ustude kabiz olmamasi icin seftali ezip vermistim.
Evet taze fasulye cnm. Yarim kabak 2 taze fasulye 3 4 tane bezelyeyi buharda haşlayıp çatalla eziyorum. Çatalla ezerken üzerine bir tatlı kaşığı zeytinyağı gezdiriyorum. 10 tatlı kaşığı oluyor hepsini yiyor şükür. 3 gün sonra bu menüye semizotu sonra enginar eklenecek. 2 hafta sonrada bu menüye yinebulgur buğday şeklinde tahıllar ekleyeceğiz. Ama farklı tarifleri öğrenmek güzel bir süre sonra çıkmaza girebiliriz alıştırma dönemi bittikten sonra :) bizim menümüzde havuç kış menusunde geçtiği için boyle başladık cnm:) senin kuzunda severek yiyordur inşallah

Evet taze fasulye cnm. Yarim kabak 2 taze fasulye 3 4 tane bezelyeyi buharda haşlayıp çatalla eziyorum. Çatalla ezerken üzerine bir tatlı kaşığı zeytinyağı gezdiriyorum. 10 tatlı kaşığı oluyor hepsini yiyor şükür. 3 gün sonra bu menüye semizotu sonra enginar eklenecek. 2 hafta sonrada bu menüye yinebulgur buğday şeklinde tahıllar ekleyeceğiz. Ama farklı tarifleri öğrenmek güzel bir süre sonra çıkmaza girebiliriz alıştırma dönemi bittikten sonra :) bizim menümüzde havuç kış menusunde geçtiği için boyle başladık cnm:) senin kuzunda severek yiyordur inşallah
daha agzindakini yutmadan tekrardan istiyor :) masallah nazar degmesin.buhar makinasi mi aldin tencere mi kullaniyosun.aslinda bende buharda istiyorum ama makinalar baya butceli kisa sureli kullanim icin o parayi vermek istemoyorum acikcasi ama kararsizim canim ya

daha agzindakini yutmadan tekrardan istiyor :) masallah nazar degmesin.buhar makinasi mi aldin tencere mi kullaniyosun.aslinda bende buharda istiyorum ama makinalar baya butceli kisa sureli kullanim icin o parayi vermek istemoyorum acikcasi ama kararsizim canim ya
Cnm aventin buharlı pisiricisini aldim ama düdüklün varsa içinde buharda pişirme aparati da varsa orda da yapabilirsin. Yani ben aldım ama azıcık içim gitmedi değil verdiğim paraya.
Maşallah bizimki de seviyor gibi ya da karnı aç çocuk napsın yiyor :)

Son düzenleme:
Bu harda haslayip bende vermeyi denedim ama benim kizim yemedi acaba ben mi yanlış yapıyorum çok koyu oldu siz direk oyle mi veriyorsunuz yoksa sütle koyulugunu inceltiyomusinz

Bu harda haslayip bende vermeyi denedim ama benim kizim yemedi acaba ben mi yanlış yapıyorum çok koyu oldu siz direk oyle mi veriyorsunuz yoksa sütle koyulugunu inceltiyomusinz
Canim direkt öyle veriyorum. Bir hafta öyle yedikten sonra içine bir tatlı kaşığı zeytinyağ ekledim kabızlık yapmasın diye. Çok az çatalla eziyorum. Ama asla püre yapmıyorum taze fasulyeler çok net belli oluyor içinde, öyle un ufak değil. Ama iyi pismesi lazım ki damagiyla ezebilsin aksi takdirde bebeği zorlar ilk başlangıçta. Aslında 1 çay bardağı suyla haslayipta verilebilir ama midesini suyla degilde mümkün olduğunca sebzeyle doldursun diye öyle veriyorum. Ama yemiyorsa suyla da haşlayabilirsin bence. Meyve veriyorsan meyve yiyen çocuk sebzeyi yadırgıyor diyorlar cnm aklında bulunsun

Kızlar diş sıkıntısı yüzünden doktor diş jeli yazdı bize bir gün kullandım kızımın vücudu yüzü her yeri sivilce içinde kaldı aynı kızamık gibi tekrar gittik doktora kullanmayın dedi bünyesi kaldirmamis içindeki bir maddeyi her şeyin en dogali sağlıklı herhalde eline ekmek soğan hıyar veriyorum daha mutlu :KK70:

Kızlar selam, 5.5 aylık olduk bugün.
Tadımlara başlayacağım ama karışım olarak değil sebzeleri tek tek haşlayarak ayrı ayrı vereceğim 3 gün kuralına uyarak. Hem tatları kafasında yer etsin diye hem de alerji takibi açısından.
İlk 3 tadımın sebze olması önemliymiş.
Çünkü meyveleri büyük bir keyifle yiyen pıtırcıklarımız sonrasında sebzeleri reddedebiliyorlarmış.
Sebzelere de alışması açısından önemli bir durum yani.
Bütün gıdaları tek tek tattırdıktan sonra karışımlara başlamayı planlıyorum.
Toplamda yiyebildikleri yaklaşık 15 çeşit sebze + meyve zaten.
Bu da 3 gün kuralıyla toplamda 45 gün yapıyor.
Nasıl olsa 1 yaşına kadar ana besin kaynağı anne sütü ya da formül mama.
Vaktimiz bol =)

tahlili kasik mamasi hangi marksninkini kullanıyorsunuz bende almak istiyorum da

X