2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
emzige alısdıranları tebrik ediyorum resmen emzige deli para harcadım en son yeni modellerde soyledim bakalım onları sevecekmi diye alıssın istiyorum acıkcası emzik kullananlar nasıl basardınız birde ne markaydı merak ediyorum
bende inadım inat diyorum yakısıklımda oyle diyor yavv :KK70:
Ben toplam 7tane denedim sadece avent ultra softu uyurken 1dk kadar tutuyo beceremedim bende

emzige alısdıranları tebrik ediyorum resmen emzige deli para harcadım en son yeni modellerde soyledim bakalım onları sevecekmi diye alıssın istiyorum acıkcası emzik kullananlar nasıl basardınız birde ne markaydı merak ediyorum
biz emzik kullaniyoruz.awent soothie.basta bizim kizda almak istemedi.emme refleksi cok gucluydu hep memede durmak istiyodu.ilk zamanlar zorlandim ama inat ettim basardim.hastanedeyken direk awenti vermistim.daha sonra 4 tane daha baska emzik aldik denemistik ama gene awenti aldi.cok emzige duskun degil.sadece uykuya gecerken kullaniyoruz.uyuduktan sonra kendisi agzindan atiyor emzigi.tam istedegim sekilde kullaniyor.uykuya gecis asamasinda vermeye calisiyodum o zamanlar alsin diye inatla.ama bazi cocuk ne yaparsan yap almaz derler.:KK43:

Chicco kavcuklu her bebek kolay alıyor yada nuk al kavcuklu canım bende 4.ayda alıstırırm 10 emzikden sonda doğru olanı buldm insallah alır

bizdede besin alerjisi var hatta premature oldugu icin ek gıdaya baslayınca mamada verelim dedi dr.
ama hipp devam mamasına sutlu elmalı kasık mamasına daha 2. kasıkda tepki verdi sut urunleri hayvansal gıda kullanmıyoruz
cok zor bir surec yaa bendede besin alerjisi vardır benden almıs genetik olarak
sizde ne gibi seylere var alerji
sebze corbası denemelerle basladık simdilik
elma ve seftali verdim simdiye kadar
birde uymadan once pirinc unundan suyla muhallebi yapıyorum
arı markası felan varya onlarla degil bildigimiz eskilerin yaptıgı pirinc unundan yapıyorum ben ama minnacık basladık bir urunu gecmemız bile vakit alıyor uzun bır surec olacak ek gıda anlasılan
6 ay 19 gunluguz
Hipin glutensiz urunleri var bugday en alerjen urunlerden biri hipp princ mamasi daha besleyicidir sanirim bizde de alerji var onu kullaniyorum.

Merhaba bebeğinde besin alerjisi olan arkadaşlar ek gıdaya başladınız mı ve Nasıl başlamayı düşünüyorsunuz
Ben basladim karmakarisik olduk sadece glutensiz urunlere asiri dikkat ediyorum.diger alerjilerini kesinleyemedik bir turlu ....cok da hasaslastirmak istemiyorum vucudunu ....progomin a.s devam sutu aldik biberonla icmiyor hipin kasik mamalari ile karistiriyorum....sebze corbasi yapiyorum yine devam sutu ile veriyorum cok az yiyor ....sabah yine kasik mamasi veriyorum cok az pekmezle ....emzirme devam karmakarisigim yani ....oglum 5 ay 10 gunluk

Ben basladim karmakarisik olduk sadece glutensiz urunlere asiri dikkat ediyorum.diger alerjilerini kesinleyemedik bir turlu ....cok da hasaslastirmak istemiyorum vucudunu ....progomin a.s devam sutu aldik biberonla icmiyor hipin kasik mamalari ile karistiriyorum....sebze corbasi yapiyorum yine devam sutu ile veriyorum cok az yiyor ....sabah yine kasik mamasi veriyorum cok az pekmezle ....emzirme devam karmakarisigim yani ....oglum 5 ay 10 gunluk

Merhaba bebege bazi alerji testeleri yapildimi biz yarin doktora gidicez nuhtemelen deri testi yapilcak nasil oldugunu merak ediyorum bende

6 ay 19 gunluguz bugun ve hala
verem asısı yeri varya biz orayı bile iylestirmeyi basaramadık hala alerjiden dolayı bagısıklıgın hassaiyetınden gücü yetmiyormus iylesdirmeye
kanında alerji bakıldı deger 15 lerde olmalıydı dedi dr.u bizim 615 cıkdı ciddi alerjikmisiz malesef

birde emzik savası cıddı bizde servet yatırdım nerdeyse :KK70:ama yok keci gibin damarlı sevdigini bulamadım hala ama hala pes etmedimde umarım ben sampiyon olurum basarırım diyeyim :sampiyon:

biz premature ve 33 haftalık dogduk 2 hafta yogunbakımda kuvezde kaldı minnakım kilosuda 6 ayda 6600 gr. dı boyda 63 cm idi oyle hatırlıyorum yanimHoppa
sizlerde durumlar nedir
hee birde acaip aglak bir oglan adı vıvı kaldı yavv:mad:
Verem asisinin yeri 2 yasina kadar reaksiyon gosterir. Enfeksiyonlu gibi gorunur. yara gibi gorunur.kabuk baglar. kabuk duser cukur gibi gorunur. Tanidigim tum bebekletde var nerdeyse

Canım doğar dogmaz emzik verdim ben çok şükür hiç sıkıntı yasamadım

Mrb kizlar uzun zamandir yazamiyorum umarim bebesislerimiz ve annelerri iyidir benim kizimda 5 ay 2 gunluk oldu 5 ay bitince ek gidaya basladiniz mi baslamalimiyim artik doktorlar 6 ay diye tutturmus ama kizim ne bulsa agzina aliyor doymuyor sanki artik sutle

Kızlar merhaba, bugün doktor kontrolüne gittik, kızım 5 ay 17 günlük oldu, doktor kilosu normal ama boyu persentil büyüme eğrisine göre alt sınırda, ek gıdaya geçin eğer önümüzdeki ay da böyle olursa bazı tahliller isterim dedi, bu arada 48 cm doğmuştu, şimdi 61 cm, her ay 2 cm uzuyor, bizim durumumuzda olan var mı?

Mrb kizlar uzun zamandir yazamiyorum umarim bebesislerimiz ve annelerri iyidir benim kizimda 5 ay 2 gunluk oldu 5 ay bitince ek gidaya basladiniz mi baslamalimiyim artik doktorlar 6 ay diye tutturmus ama kizim ne bulsa agzina aliyor doymuyor sanki artik sutle
Benimki de herşeyi yemek istiyor sadece nadiren ağzına dokunduruyorum ise baslayana kadar vermeyi dudunmuydüşü ek gıda kilosu boyu gayet iyi gibi

Kızlar merhaba, bugün doktor kontrolüne gittik, kızım 5 ay 17 günlük oldu, doktor kilosu normal ama boyu persentil büyüme eğrisine göre alt sınırda, ek gıdaya geçin eğer önümüzdeki ay da böyle olursa bazı tahliller isterim dedi, bu arada 48 cm doğmuştu, şimdi 61 cm, her ay 2 cm uzuyor, bizim durumumuzda olan var mı?
Benim kızım 49 doğmuştu 5ay 5gunluk 68cm di 5gun önce benim kızım içinde kafa ultrasonu istedi doktorum 97 persentilin üzerinde diye

Selam cnm biz varız. 5 aylıkken 62 cm.di 49 cm doğmuştuk ama doktorumuz geri de fln demedi. Kilosu 5850 olduğu için ek gıdaya geçtik ve günde 150 cc formül mama başladık.

%3 persentilde % 97 persentilde normaldir bebeginizin boyunda bi problem gorunmuyo ayrica esinizin ve sizin boyunuz nasil nasil genetigi var bide bu cocugun yapisal olabilir her ay 2 cm uzuyomus sonucta oldugu yerde durmuyoki bu doktorlari anlamakta mumkun degil

Eklentiler

• 0-36-kız-boy-kilo-baş-çevresi.jpg
    0-36-kız-boy-kilo-baş-çevresi.jpg
    88 KB · Görüntüleme: 56
Benim kızım 49 doğmuştu 5ay 5gunluk 68cm di 5gun önce benim kızım içinde kafa ultrasonu istedi doktorum 97 persentilin üzerinde diye

Kafa çevresi kaç cm acaba? Sizin baya uzamış boyu maşallah, sadece anne sütüyle mi beslendi şimdiye kadar ? Bizim kafa çevresi 42.5 cm onla ilgili bir şey demedi, baktım eğriye normal . Yani umarım sıkıntı yoktur bebeklerimizde

Selam cnm biz varız. 5 aylıkken 62 cm.di 49 cm doğmuştuk ama doktorumuz geri de fln demedi. Kilosu 5850 olduğu için ek gıdaya geçtik ve günde 150 cc formül mama başladık.

Aslında ben de çok şaşırdım canım, fiziksel aktivitesi falan iyi, başka bir sıkıntımız da yok,, kilosu 6.400 çıktı o da normal, boya takıldı. Eşimle ben de öyle boylu insanlar değiliz zaten :) Ben yazmasam da takip ediyorum, kabak ve fasulye ile başladın hatta di mi? Ben Blw yöntemini uygulamak istiyorum sabırlı olabilirsem, sen de pütürlü veriyorsun sanırım ? Ben de yavaş yavaş başlamak istiyorum ama dik oturması gerekiyor blw için, önce buharda pişirip çatalla mı eziyordun sen?

%3 persentilde % 97 persentilde normaldir bebeginizin boyunda bi problem gorunmuyo ayrica esinizin ve sizin boyunuz nasil nasil genetigi var bide bu cocugun yapisal olabilir her ay 2 cm uzuyomus sonucta oldugu yerde durmuyoki bu doktorlari anlamakta mumkun degil
Bu listeye göre gayet normal görünüyor kızım, ben ve eşim de boylu değiliz zaten, çok teşekkürler paylaşım için, biz de anlam veremedik aslında

Bu listeye göre gayet normal görünüyor kızım, ben ve eşim de boylu değiliz zaten, çok teşekkürler paylaşım için, biz de anlam veremedik aslında
Hic caninizi sikmayin doktorlar nice insanlari bos yere telaslandirip nice bebeklere bos yere mama baslatiyolar icgudunuze uymayan akliniza uymayan herseyi sorgulayin doktor olmalari herseyi dogru bildikleri anlamina gelmiyo bence saglikli gunleri olsun ins bebislerin

Aslında ben de çok şaşırdım canım, fiziksel aktivitesi falan iyi, başka bir sıkıntımız da yok,, kilosu 6.400 çıktı o da normal, boya takıldı. Eşimle ben de öyle boylu insanlar değiliz zaten :) Ben yazmasam da takip ediyorum, kabak ve fasulye ile başladın hatta di mi? Ben Blw yöntemini uygulamak istiyorum sabırlı olabilirsem, sen de pütürlü veriyorsun sanırım ? Ben de yavaş yavaş başlamak istiyorum ama dik oturması gerekiyor blw için, önce buharda pişirip çatalla mı eziyordun sen?
Ya cnm bu kilo mevzusu doğum kilosuyla bağlantılı aslında o yüzden doktoru dinlemekte fayda var . Evet cnm 3. Haftadayiz buharda taze fasulye kabak bezelye semizotu pişirip çatalla eziyorum. Ama başta sadece kabak ve yeşil fasulyeyle başladım. Blw pek araştırmadım cnm o yüzden ben kaşık Kaşık kendim yediriyorum. Birde daha 6 ayı doldurmamıza 4- 5 gün var. 7. Aydan sonra veririm eline birşeyler şuan pek ne yaptığını bilmiyor :KK49:

Son düzenleme:
X