2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Bende yapmıştım öyle üstün körü buraya kadar götürdü 😬Allah kabul etsin kuzum bizleri de dualarında unutma 🤲🏻🍀
Hepiniz dualarımdasınız. 🥰
Rabbim kabul eylesin hatimizini ınş, oruç tutamıyoruz maalaesef😞 tup bebek yaptığımız için mi acaba ?normal yolla gebe kalanlar tutmuyor mu?Bu ilk haftalarda oruç bebeğimizi çok etkiler mi?Etrafta oruç tutanları da duyuyoruz.Rabbim niyetimizi biliyo , ins bizlerde sevabını alırız 🤲
Normal yolla gebe kalanların da mide bulantısı varsa tutmuyorlar. Ayrıca günler hala uzun, o kadar saat susuz kalmanın pek doğru olmadığını düşünüyorum. Aç kalınca da şeker ve tansiyon düşüyor haliyle. En iyisi sonradan tutmak bence.

Ayy allah ya gercekten nasip kismet hakkaten bu isler. Peki bisi sorucam sana canim bir kac kez denedigin icin. Sizdeki sorun eş kaynakli oldugu icin acaba tutmama sebebi tekrar arastiriliyormu sonrasinda? Cnku yumurta oluyor embriyoro oluyor, transferden sonra bingo olmasi gerekmiyormu bu durumda? Yani nasip işi elbette ama ayrica bir tani soyluyormu dr lar?

Açikcasi ben tüp ilk kez deniyorum ve korkularimi asamiyorum. Daha once hep kendiligimden hamile kaldim ama dis gebelik ve dusuk oldu. Suan tekrar hamile kalmanin ötesinde dis gebelik ozellikle beni benden aliyor elimde degil cok korkuyorum. 😥
Canim ben doktora buna benzer bir soru sormustum. Bizim embriyolara genetik testte yapildi, e histeroskopi yapildi rahim de en iyi haline getirildi.. mantiken tutmamasi icin bir sebep olmamali.. ama sey demisti, embriyo transfer edildikten sonra da degisime devam ediyor, o surecte ne olacagina mudahale de edemiyoruz.. yani eger basigiklik vs gibi baska bir sorun yoksa embriyon rahimde gelisirken genetik baskalasima ugradigi icinde atiliyor olabilirmis.. yine ayni sebepten embriyoya gen testi yapilsa bile hamile kalinirsa bebege de normal 12. Haftada yapilan gen testini yine oneriyorlarmis.
senin tuplerini almadilar mi? Sanki oyle hatirliyorum.. dis gebelik de cok travmatik gercekten, guzel olacak bu sefer ama iyi dusun iyi olsun 🙏🏻

Doktorum ilaç yazmıştı bana kuzum çok ihtiyaç duyarsan geçene kadar sadece iç dedi. Kayısı bol su sebze ye verilen ağırlıkla da aşabilirsin. Ama şu an kötüyse bence zorlamamak adına ilaca yönelebilirsin bazen çok zor oluyor çünkü . Şimdi tehlikeli yaratmasın
Sabah bayagı kötü oldum vc de mecbur aldım ilaç artık

Canim ben doktora buna benzer bir soru sormustum. Bizim embriyolara genetik testte yapildi, e histeroskopi yapildi rahim de en iyi haline getirildi.. mantiken tutmamasi icin bir sebep olmamali.. ama sey demisti, embriyo transfer edildikten sonra da degisime devam ediyor, o surecte ne olacagina mudahale de edemiyoruz.. yani eger basigiklik vs gibi baska bir sorun yoksa embriyon rahimde gelisirken genetik baskalasima ugradigi icinde atiliyor olabilirmis.. yine ayni sebepten embriyoya gen testi yapilsa bile hamile kalinirsa bebege de normal 12. Haftada yapilan gen testini yine oneriyorlarmis.
senin tuplerini almadilar mi? Sanki oyle hatirliyorum.. dis gebelik de cok travmatik gercekten, guzel olacak bu sefer ama iyi dusun iyi olsun 🙏🏻

Mantikli geldi bu cevap sagol canim.

Evet iç kanama grcirmistim bende 1 tüpüm alindi maalesef sezeryanla. Diger tüpumdede daha once dis gebelim olmustu ama onu almadilar. Hsg de tam kapali cikmadi sivi birikimide yokmuş. Artik iyi dusunuyorm ama iste bazen o korku mahvediyor beni.

Neyse iyi dusunelim aynen hersey cok guzel en hayırlı haliyle olacak inşallah

Valla bilmiyorum ben hepsini denedim galiba hep yattigimda oldu yatmadigimda oldu kendimize dikkat etmeliyiz tabi ki ama cok da abartmamak gerek diye dusunuyorm hersey olacagına variyor cünkü😊
Ayne canim hep yatmak bence de iyi degil..Bir oturup bir yatip bir.geziyorum evin icinde ben de🤭🤭

Kızlar bence bu biraz nasip kısmet isi o kadar yatmak felan bana mantıklı gelmiyor tabi ani hareket olmamali ama cokta abartmamamk gerek benm 2.denememde bi bayanla tanistik transfer olduk aynı gün numaralarimizi almistik aradm 12 gün sonra kadın o gün kaza yapmis ameliyat olmus bir sürü sey bende arabada yatarak geldim esim surahi kaldirtmadi sonuc o pozitif ben negatif😊
Katılıyorum canım sana bu noktada. Mucizevi olması da buradan aslında tıp bir noktaya kadar. Esas şey embriyo tutunacak güçte ise her şekilde tutunuyor. Yoksa ne yapsan boş. Bana doktor dıştan her şey mükemmel olsa da yumurta ve spermin kendi iç enerjisi var bunu bilemeyiz mümkün değil. Yani nasip cidden canı Allah veriyor. Nasip edecekse olacak yoksa ne yapsalar boşuna... bizden şifayı araması gerisi tevekkül. Bazen zorlansakta öyle kuzum.

Ayy allah ya gercekten nasip kismet hakkaten bu isler. Peki bisi sorucam sana canim bir kac kez denedigin icin. Sizdeki sorun eş kaynakli oldugu icin acaba tutmama sebebi tekrar arastiriliyormu sonrasinda? Cnku yumurta oluyor embriyoro oluyor, transferden sonra bingo olmasi gerekmiyormu bu durumda? Yani nasip işi elbette ama ayrica bir tani soyluyormu dr lar?

Açikcasi ben tüp ilk kez deniyorum ve korkularimi asamiyorum. Daha once hep kendiligimden hamile kaldim ama dis gebelik ve dusuk oldu. Suan tekrar hamile kalmanin ötesinde dis gebelik ozellikle beni benden aliyor elimde degil cok korkuyorum. 😥
Yani herkes sonunda nasip deyip cekiliyor kösesine çok can sıkıcı bir durum bizdeki tek sorun esimin azosperm olması bende görünür birsey yok esiminde sperm felan bulunuyor embriyo olusuyor tek sorun tutmuyor genetik dedileer ikimizde yaptirdik sorun yok hersey normal en son bülent hocaya gittik iste oda embriyolara genetik yapmak lazim dedi 6 tane yolladik 3 ü saglam geldi simdi dusunuyorm belki saglam degil miydi diger tfansfer edilenler bilemedim simdi bu denemede genetik taramalıda yaptiriyoruz bakalım sonuc ne olacak

Katılıyorum canım sana bu noktada. Mucizevi olması da buradan aslında tıp bir noktaya kadar. Esas şey embriyo tutunacak güçte ise her şekilde tutunuyor. Yoksa ne yapsan boş. Bana doktor dıştan her şey mükemmel olsa da yumurta ve spermin kendi iç enerjisi var bunu bilemeyiz mümkün değil. Yani nasip cidden canı Allah veriyor. Nasip edecekse olacak yoksa ne yapsalar boşuna... bizden şifayı araması gerisi tevekkül. Bazen zorlansakta öyle kuzum.
Evet banada en son bülent hoca dedi ki %70hersey embriyoya baglidir o saglam degilse asla tutmaz %10 sperm kalitesi %10yumurta kalan %10 ise rahim ile ilgili diyor o yabancı kabul ederse yine olmaz bagısıklık serumunu bu yüzden uyguluyorlarmis

Sorma canim bi şiştim ki sorma...insallah pozitif olur sonuc ama olmazsa valla mideme botox yaptırmayı düşünüyorum artik kadar stres ve iştahla ben 100 kiloyu gecerim😭😭😭
Ya bir de yatıyorum harcama yok bol bol al kalori korkuyorum çok arttı duramıyorum midem kazanıyor :kk77:

Ben de histeroskopi sonrasi baslamistim. Gecen persembe bitti ilk kutu, dun adet oldum. Ben kutunun yarisindayken ara kanama oldu normal adetimin tarihlerinde, doktor bunu saymiyoruz kutu bitince tekrar olacaksin dedi. Simdi oldum ama normalden cok az, hatta bugun 2. Gunu bitiyo gibi 😕 korunma konusunda doktorum tup bebege basladigin andan itibaren korunacaksin dedi, onun icin cyclo kullanirkende dikkat ettik. Koruyucu bir etkisi yok bildigim kadariyla cyclonun
Ara kanamanız yoğun muydu ben de aynı durumdayım

Eklentiler

• IMG-20210413-WA0012.jpeg
    IMG-20210413-WA0012.jpeg
    97,7 KB · Görüntüleme: 27
X