2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Kızlar gerçekten artık kafayı yeme derecesine geldim.Bebeğim bu akşamdan beri uyumuyo ve ağlıyo sürekli memede durmak istiyo belki doymamıştır die mama verdim ve hala aranıyo napçağımı şaşırdım artık
Canım gazı vardır benmkide öyle akşamlaeı karnına zeytinyağ masajı yapıyorum üstüne kiraz çekirdeği sarıyorum bide poposuna pışpışlayıp uyutmak çok hoşuna gidiyo. Ben uyutup öyle mama yediriyorum yoksa ağlamaktan yemiyo. Birde kundak yapıp yüzüstü yatırıyorum. Yoksa benmkide uyanık olduğu her vakit ağlıyo 😔 maalesef geçici olduğunu düşünüp strese girmycez

Canım sağlık ocağının hekimleri çok ilgilenmiyorlar sanki çocuk Dr gibi değiller kilosuda iyi canım bence hiç dert etmek her ay normalde alması gereken kilo 600gr la 1000gr arasıdır zaten
Canım kendi doktorumuza geldik anlattım muayne etti yüzündeki sivilceler için krem verdi kilosu 3200 çıktı kilo alımı yavaş dedi çok almamış dedi.Mama kesinlikle vermiyosun dedi.Dedim çocuğum açmı kalsın yani doymuyo işte

Canım kendi doktorumuza geldik anlattım muayne etti yüzündeki sivilceler için krem verdi kilosu 3200 çıktı kilo alımı yavaş dedi çok almamış dedi.Mama kesinlikle vermiyosun dedi.Dedim çocuğum açmı kalsın yani doymuyo işte
Krem ne verdi benimde bebeğimin yüzünde sivilceler var geçmek bilmedi. Bugün doktora sorduk mustela nemlendirici krem aldın dedi bize

Kızlar gerçekten artık kafayı yeme derecesine geldim.Bebeğim bu akşamdan beri uyumuyo ve ağlıyo sürekli memede durmak istiyo belki doymamıştır die mama verdim ve hala aranıyo napçağımı şaşırdım artık
Canım kaç günlük bebeğim biz ilk 20 gün öyleydik sonradan biraz düzene giriyor stres yapma bebeğini al yanına yat emzir onla kokunu alırken uyusun iyi geldi bize dene istersen 🤗

Kızlar günaydın.🙋 Bizde bugün 9 günlük olduk.
Bebeğim emmiyor diyordum göğüs uçlarımı küçük bulduğu için emmiyormuş. Silikon göğüs ucu taktım emdi. Ama sizlerinki gibi değil max. 5dk duruyor o 5 dk da savaşıyor katıla katıla ağlıyor bir ağzına alıyor bi çıkarıyor bir vuruyor. Tam bir savaş hali. Nasıl daha fazla durdurabilirim?

Mama veren anneler size günde veya her öğünde kaç ml vermenizi söylediler?
Ben sağıp sağıp biberonla veriyorum herkes bir şey söylüyor. Biberonu şapır şapır yutuyor tembelim🥺
Bugün bir video izledim anne memeyi veriyor bebeğe kahverengi kısımdan biri süt akıtıyor ağzına öyle alışıyormus bebek etkili oluyor bizde ilk bebeğimde denemiştik bunu uçlar olmadığı için tutamamisti kızım baya faydası oldu bize
Login • Instagram
Bu linkte video Instagram da ozgul kalkır diye bir bayan takip et istersen

Son düzenleme:
Dokrorun verdiği ödev ile 3 saat dinlenmiş sağ göğsümü sağdım yarım saatte 40 cc çıktı 😔😔 bu kadar az beklemiyordun. Birazdan sol göğüs sağıcam bakalım o nasış çıkcak. Büyük ihtimal doktor mama başlatacak sütümü yetersiz görüp

Dokrorun verdiği ödev ile 3 saat dinlenmiş sağ göğsümü sağdım yarım saatte 40 cc çıktı 😔😔 bu kadar az beklemiyordun. Birazdan sol göğüs sağıcam bakalım o nasış çıkcak. Büyük ihtimal doktor mama başlatacak sütümü yetersiz görüp
Valla bence iyi diğerinden de 40 çıksa al sana 80 🤗

Canım kaç günlük bebeğim biz ilk 20 gün öyleydik sonradan biraz düzene giriyor stres yapma bebeğini al yanına yat emzir onla kokunu alırken uyusun iyi geldi bize dene istersen 🤗
Canım bugün 20 günlük olduk bizde emziriryorum ama sütüm yetmiyo bence çünkü devamlı aranıyo ve ağlıyo idrar testi istemişti doktor bugün temiz çıktı çok şükür.Doktor ben mamaya karşıyım ama kilo alımı yavaş olduğu için emzirme ve mama vermeye devam et dedi 1 aylık olunca tekrar gel kilosuna bakalım tekrar dedi

Bugün 6. Gün hala kaka yok ama sancısı ağrısı da yok öyle acı acı ağlamıyor hala beklemedeyim 🤦😇
Bizimde bugün 3 gündü yapmamıştı canım kaka tam doktora söyledim kaka yapmıyo die bi baktım ki bizimki döktürmüş😂😂 doktorda bana dediki mamamın içine zeytinyağı damlat biraz kaka yapımı kolay olsun die

Bufünkü kontrolümüzde 400 gr almışız. 1 ayda değil ama 20 günde. Doktor normalin alt sınırında dedi. Göğüslerimi teker teker 3 er saat dünlendirip sağmamı çıkan süt miktarını da bildirmemi istedi. Çıkan miktara göre mama takviyesine ihtiyaç var mı yok mu ona karar verecek. Gel gör ki ben 3 saat göğsümü dinlendiremiyorum ki. 3 saat boyunca aynı göğsümü verince çok sinirlendi kızım huysuzlandı. Bugün sağma yapamadım. Yarına nasip
Çok yanlış bebek her zaman sağma makinesinden daha fazla emer bebeği emzirmeden önce tartıp sonra emzirip tekrar tarttırması gerekiyor ki gerçek sonucu görsün

Benim kızımda 15 günde 200 gr almış zaten anne sütüne takviye mama veriyorum. Miktari coogalttik 75 cc vericem Haftaya yine kontrol yine almazsa tahlil isticem dedi. Ben sağma yaptığımda yarim saatte 50 cc çıkıyor. Iyice azaldı sütüm zaten yaramıyor bebeye valla moralim yerlerde.
Biz henuz gitmedik kontrole. Gelen pazartesine gidecez, aşı olacak bebek. Ben de takviye sut veriyorum. Yetersiz sutum. Bakalım bizimki nasil gitti.

Canm biberona hic alistirma memeni hic tutmaz sen vermede israr et elbet tutacak göğsünü vermeden once sık süt aksin islak olsun ucundaki sütun tadini alsin emer belki. Benm kizim midesini bulandiriyo bazen ben oyle yapiyom hemen emiyo
Annemle eşim alıştırdılar. Ben şırıngayla devam ediyordum tembellik yapıp dayadılar biberonu. Bıraksam emziğe de başlayacaklar.
Canım ısrarla göğsünü vermeye çalış sagdigin sütü ağzımın kenarından akitirken hemen memeni ver bir yandan birisi sütü akitsin öyle öyle memeye alışır
Zor bir süreç sabır işi Allah yardımcın olsun ama biz de öyle alıştık
Onu da çok yaptkk cnm. Şimdi silikon göğüs ucuyla emiyor. Normal de veriyorm hiç emmiyor bile 😭 geçer zmnla inşallah🤲
Canım hayırlı.ugurlu olsun. Benimki de ilk 3 gün biberon ve siringa ile verilince meme tutturmakta zorlandım. Tabii ilk doğduğu andan itibaren memeye koyduk ağzına sıktım hep ilk gelen kolostrum sütünü. Memeden hiç koparmadım ama ucunu tutmakta zorlandı. Öncelikle umutsuzluğa kapılmadım bol bol dua ettim bir gece sabaha karşı emmeyi başardı. Meme başı bebeğin burnunun ucuna gelecek. O an ağzı açıkken ağzına kocaman sokmalısın kahverengi kısmı. Yani memenin alt kısmını daha çok ağzına sokmalı. O damağında ezerek yutkunma hareketini yapar. Gluk gluk diye bir ses gelir ve yanakları içeri çöküp hareket eder. Sen de hissedersin. Biz de sarılık olmadin diye mecbur mama ve biberon verdik hiç canını sıkma. Bol bol alıştırma yap. Bir de emecekken gazi falan olmasın huzurlu olsun.
Ahh canık yapmaz mıyım🥺 ama sanki gırtlaklıyorlarmış gibi ağlıyor. Dayayamıyorum mememe. Savaşıyor mememe burnuma her yere vuruyor ayaklar hiç durmuyor. Özellikle uykudan uyandığında en aç olduğunda veriyorum yok. Allah'ım hepimizin yardımcısı olsun🤲
Benzer yoldan geçmiş birisi olarak tavsiyem silikon ucu ve biberonu bir an önce bırakmaya çalışmanız. Bebekler göğüs ucu olmasa da emebilecek yeteneğe sahip, göğüs ucu genel olarak göğsün iyi boşaltılamamasına neden oluyor, biberon da en büyük meme reddi nedeni. Henüz sizin bebeğiniz çok küçük; o yüzden zaten göğsünüzü etkili boşaltamayabilir kasları tam gelişmediğinden. Benim tavsiyem bir şekilde silikon ucu bıraktırıp, ilk etapta etkili emmeye başlayana kadar da ardından sağdığınız sütü biberon yerine alternatif bir yöntemle vermeniz. Eds veya parmakla besleme yaparsanız bebeğinizin emme refleksi de daha çok gelişir hem.
Silikon uçsuz hiç emmiyor silikon ucu 3 gündür kullanıyorum.o olmasa hiçti temasım 🥺😭 tutmadığı ciyak ciyak ağladığı için biberonu mecnur veriyoruz yoksa bende hiç memnun değilim yoksa. İnşallah geçer bugünlerde 🤲
Bugün bir video izledim anne memeyi veriyor bebeğe kahverengi kısımdan biri süt akıtıyor ağzına öyle alışıyormus bebek etkili oluyor bizde ilk bebeğimde denemiştik bunu uçlar olmadığı için tutamamisti kızım baya faydası oldu bize
Login • Instagram
Bu linkte video Instagram da ozgul kalkır diye bir bayan takip et istersen
İlk 3 gün öyle yaptık. Göğsümü verdim şırıngayla az az damlattık 2 şapır şapır yapıp emmedi. O kdar çok ağlıyor kızarıyor sinirleniyor ki memede 😭

Mama verip vermemek senin tercihin canım ama süt yapan çaylar var onları içebilirsin mamaya gerek kalmaz inşallah

X