Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    190
Merhaba ben de park yataklara baktım önce taşıması falan kolay oluyor diye ama sonradan öyle bir şeye ihtiyacım olmadığını düşündüm annemde ve kayınvalidemde zaten diğer torunlardan kalan beşikler var.Evde de beşiği odadan odaya taşımam diye düşündüm.Park yataklar çok kullanışlı oluyor diye duydum hep ama görsel açıdan mobilya tarzı daha çok hoşuma gidiyor.Hem mobilya hem sade bir şey olsun derseniz ikeanın beşiklerini tavsiye ederim.Ben ordan aldım 60×120 ölçüsünde.Park yataklarla aynı ölçülerde hemen hemen.Onlar da 70 110 ya da 70 120 oluyor sanırım
Bugün baktım e bebeğe mobilyada çok çeşit yoktu cıvılada baktım orda da 1 2 çeşit vardı elim boş döndüm park yatak da kanz anne yanı vardı onu beğendim mobilya da istediğim şekilde bulamazsam onu alırım hiç ikea da aklıma gelmedi ora da bakım ona göre karar veririm teşekkürler

Bilmiyorum ki park yatak mı mobilya mı kullanışlı olur diğer çocuklarımda mobilya kullanmıştım park yatak hiç kullanmadım kararsızım
Katlanıp başka yerlere götürülmesi falan bana kullanışlı geldi. Sanırım mobilya alsam bile bir park yatak alırdım kendi odamıza koymak için.

Kızlar günaydın sağlık ocağına gittim doktorum açlık şekeri için tahlil istemişti ona göre şeker yüklemesine karar verecek. Gitmişken hemşire parmaktanda ölçtü 107 çıktı biraz yüksek dedi morallerim sıfır sonucunda gelsin doktoruna at dedi
zaten çokta kilo aldım bu gidişle 100 kilo doğuma girerim artık. tetanoz da oldum delik deşik ettiler sabah sabah
Telsiz gibi bir şeyle kalp atışı bakıyor son iki gidişimde. O da ne dandik makine strese sokuyor beni cızır cızır alamıyor bir türlü kalp atışını zor duydu
Sabah sabah aşırı derecede moralsiz başladım ptesi sendorumu full bende suan

Kızlar günaydın sağlık ocağına gittim doktorum açlık şekeri için tahlil istemişti ona göre şeker yüklemesine karar verecek. Gitmişken hemşire parmaktanda ölçtü 107 çıktı biraz yüksek dedi morallerim sıfır sonucunda gelsin doktoruna at dedi
zaten çokta kilo aldım bu gidişle 100 kilo doğuma girerim artık. tetanoz da oldum delik deşik ettiler sabah sabah
Telsiz gibi bir şeyle kalp atışı bakıyor son iki gidişimde. O da ne dandik makine strese sokuyor beni cızır cızır alamıyor bir türlü kalp atışını zor duydu
Kaç kiloyla hamile kaldınız

Kızlar selamlar misafirler vardı kaç gündür giremedim herkes iyidir umarım 🙏🏻 benim bu aralar şekerle başım dertte 2 gündür evde ölçüm cihazım vardı biraz yüksek çıkıyor 28. Haftaya girdik. Takip ediyorum Salı kontrolüm var. Halbuki şeker yüklemesinde sıkıntı çıkmamıştı. Bakıcaz artık. Bir de bebek bazen bir tarafa toplanıyor normal değil mi bu ? Bazen böyle sağ taraf sisiyor ben de korkuyorum heralde bir yerini dayadi diyorum size de oluyor mu ?
Benim de sağ şişiyor ultrasonda anladık ki kafası aşağıda poposu yukarda sırtı sola geliyor elleri ayakları sağda olunca orada hareketleniyor :) Yan yatıyorlar aşağıya doğru. Geçen yatarken karnıma bi baktım sağda yumru var resmen :)

Büyüğü yıkamak zor olur nedir ya 😂 canım ben 1 küçük bir büyük almıştım ilk çocuğumda. İlk zamanlar küçüğü kullandık büyüdükçe büyüğe geçtik. Doğduğundan beri mama destekli gitmiştik bizim elimiz ayağımız olmuştu o zaman. Yine aynı kullanacağım ben. 0 aylık olan emzik ucuyla başlıyorsun bebeğine göre akış hızına karar verirsin diğer aylar için. Biz hep yavaş akış hız tercih ettik tıkanmaması için

Benim kızkardeşimin bebeği 3aylık halen bu küçüğünden kullanıyor yani 5 6 ay kullanırsın sonra da büyüğüne geçersin
Çok teşekkür ederim kızlar ben de bi büyük bi küçük aldım içim rahatladı şimdi ☺️😘

Canım geçmiş olsun, yediklerine bir süre dikkat edince yürüyüş de yapınca hemen düzelir inşallah bozma moralini

Çokta değil ya kaçıncı haftafasiniz takmayın bu kadar benim bende 28 haftayim 10 kilo aldım

Canım geçmiş olsun, yediklerine bir süre dikkat edince yürüyüş de yapınca hemen düzelir inşallah bozma moralini
25. Haftadayım dahaaa
İşte en büyük sorun yürüyüş çünkü belim çok ağrıyor ayaklarım şişiyor ve dikkat etmek o kadar iştahım açık ki bu kan ilacı d vitamini falan bunlardan şüpheleniyorum hep çok vitamin kullanıyoruz ya

Merhaba kızlar ben bu siteden bunları yaptırıcam yaptıran var mı nakısspeti güvenilir mi

Eklentiler

• IMG_5358.png
    IMG_5358.png
    252,6 KB · Görüntüleme: 66
  • IMG_5357.jpeg
    IMG_5357.jpeg
    187,5 KB · Görüntüleme: 70
25. Haftadayım dahaaa
İşte en büyük sorun yürüyüş çünkü belim çok ağrıyor ayaklarım şişiyor ve dikkat etmek o kadar iştahım açık ki bu kan ilacı d vitamini falan bunlardan şüpheleniyorum hep çok vitamin kullanıyoruz ya
Bende 11 aldım d vit omega demir ne varsa düzenli kullanıyorum bunlardan da kaynaklanıyor belki . Ödem her tarafım , öyle oturan biri de değilim hareketli bir hayatım var

Kızlar emzik olarak philips dışında ne önerirsiniz?
Emzik damaklı nuk alacağım direk. Her yerde bulunması da önemli bir emziğin peşinde geceleri emzik kayıp almaya git sıkıntı. Bunu yaşayan çok var . Benim ilk ikisi en iyi markaları denedim almadılar ağzına bu defa kolaya kaçarım alırsa onu da alır :işsiz:

Canım bebek bende de toplanıyor sıkıntı yok demişti doktorum normal dedi.

2 gündür aynısı oluyo Sağ koltuk altımin hizasında göbek kısmının yan tarafında 🫢ben de bir an korkmuştum ama kafasını dayadigini düşünüyorum 🥰

Bende de olurdu. Poposunu dayamış oluyordu. Ultrasonda Dr göstermişti.

Benim de sağ şişiyor ultrasonda anladık ki kafası aşağıda poposu yukarda sırtı sola geliyor elleri ayakları sağda olunca orada hareketleniyor :) Yan yatıyorlar aşağıya doğru. Geçen yatarken karnıma bi baktım sağda yumru var resmen :)
Tatlıslar ya rahat olsunlar da biz telaslandigimzla kalalım :) sabahlari şekerim biraz yüksek çıkıyor onu da taktım kafaya ya parmaktan ölçüyorum 100-110 arası çıkıyor. Tokluklar normal çünkü dikkat ediyorum yarın kontrol var insallah bebeğe bir zarari olmaz.

Ayy tamam ozman teşekkür ederim canım tekrar paylaşablr misin
Ekledim canım ince bir kumaşı var nakışları falan çok hoşuma gitti ben yanına kalp ya da yıldız koydurmadım sade isim olsun istedim

Eklentiler

• C8CA0FE0-4C7A-4072-BE94-C11FBF26DBC6.jpeg
    C8CA0FE0-4C7A-4072-BE94-C11FBF26DBC6.jpeg
    90,5 KB · Görüntüleme: 61
  • E15ABEF6-260B-4131-8424-C47549EC4538.jpeg
    E15ABEF6-260B-4131-8424-C47549EC4538.jpeg
    92,8 KB · Görüntüleme: 42
  • 554D6BFE-1365-49F9-A089-BDE70FD35711.jpeg
    554D6BFE-1365-49F9-A089-BDE70FD35711.jpeg
    118,1 KB · Görüntüleme: 61
Tatlıslar ya rahat olsunlar da biz telaslandigimzla kalalım :) sabahlari şekerim biraz yüksek çıkıyor onu da taktım kafaya ya parmaktan ölçüyorum 100-110 arası çıkıyor. Tokluklar normal çünkü dikkat ediyorum yarın kontrol var insallah bebeğe bir zarari olmaz.
Benim de çarşamba 75 gr yüklemem var bakalım nasıl çıkacak. 50 gr yüksek çıktı ama bilmiyordum alacağını kahvaltı falan etmiştim

X