2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Günaydın kızlar ya gece resmen zor uyudum belimin agrısından, sonra 3 buçukta uyandım bir daha 7ye kadar uyuyamadım nasıl belim ağrıdı ağlıcaktım nerdeyse dün misafirim vardı yoruldum sanırım. Allahtan bugün kontrolüm var doktora gideceğim.

Günaydın kızlar ya gece resmen zor uyudum belimin agrısından, sonra 3 buçukta uyandım bir daha 7ye kadar uyuyamadım nasıl belim ağrıdı ağlıcaktım nerdeyse dün misafirim vardı yoruldum sanırım. Allahtan bugün kontrolüm var doktora gideceğim.
Günaydın
Iyi haberler al inşallah canım

Bende eşime dedim 5 seneden sonra oldu bide oglumdan önceki düşük oldu dedim sag salim dogsun mevlid yapamayiz virusten dolayı bari adak keselim oda dedi benimde aklımdan öyle gecti yapcaz

Cahilligime verinde akika cocuk olunca kesilene mi deniyor bilmiyorum da ben
Çocuk olunca kesiliyor bildiğim kadarıyla ilk 7 gün içinde kesilmesi makbul ama kesilemezse buluğ çağına kadar vakti var eğer durum müsaitse her çocuk için kesiliyor diye biliyorum

Cnm aynı haftadayız.. Aynı problem dün bendede oldu nerdeyse hiç hissetmedm bir kaç kere panik oldum bende

Cnm ilaç kullanmasak daha iyi ama dayanamadığımız noktalarda parol içilebiliyor
Ay ben oruç tutuyorum dedim acaba ondan mı sonra hareketlendi baya 😍 indirdiğim programda da yazıyormuş okudum 18 20 saat uyuyorlarmış içim rahatladı

Doktordan geldim 26 hafta 850 gr 31 cm boyu kısa dedi ühü erkek adam uzun olsun 😛 amniyon sıvım fazla değilmiş başka doktor fazla demişti korkuttu beni boşuna
Çok sevindim canım iyi olmanıza seninle aynı haftadayız 🥰 acaba benim oğlum kaç gr olmuştur çok heyecanlı gitmeme daha var zaman geçmiyor 😅

Çok sevindim canım iyi olmanıza seninle aynı haftadayız 🥰 acaba benim oğlum kaç gr olmuştur çok heyecanlı gitmeme daha var zaman geçmiyor 😅
Kilosu normal valla çok olsa dert az olsa da dert 🙈 çok olsa acaba şeker mi var diyosun şekerime baktırmadım henüz sonra rahatlarım inş

Günaydın kızlar ben bi süre sadece kendim süt sağimi yapacağım için hastane tipi mi kiralasam ( şu an hastanede sagiyorum süt çıkarması iyi en azından denemiş oldum başta tabi çok gelmiyo çokkk az ama zamanla artiyomus) yoksa lansinoh elektrikli mi alsam . Lansinoh kullanan oldu mu philips avent le aynı diyolar yorumlardan memnun olan çok kararsız kaldım.
Bu arada sorulmus açılmayı fark ettirecek bisy olmadı 3 gündür hafif alt karin agrim vardı ara ara. ama afedersiniz ishalim de vardı ona bağladım ama şimdi sancı diye düşünüyorum açılma sanciyla oluyomus galiba bazen ama ben son gün 4 saat suren ara ara cok hafif pembe akinti oldu onu da enfeksiyon zannettim ama nişan diye de korkumdan gittim zaten nitekim de öyleymiş. Başka belirtim yoktu rahim ağzı uzunluğum iyiydi.suyum yatistan 1 saat sonra sanciyla geldi
Canim hastane tipi pompalar gucu cok iyi ama kendimde olsun dersen almani tavsiye ederim gorumcem kullaniyordu dedigin makineyi agri sizi yapmamis masaj ozelligi de vardi iyi masallah bebisine sut vermeye basladiniz galiba cok sevindim

Hayirli haberlerle gel canim

Adak adanmışsa maddi imkanın el verdiği ilk anda kesilmesi vacip olur (zorunludur) etinden kesen ve bakmakla yükümlü olunan kimse yiyemez.Tamamını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak gerek. Akika kurbanı kesmek sünnettir (zorunlu değil ) Peygamberimiz kesmiş ve bizlere de tavsiye etmiştir.Çocuk ergenliğe girene kadar kestirilebilir.Etinden kesen kişi ve ailesi de yiyebilir :)
Aynen canım adağı direk kesip dağıtacaz akikayı hemen kesemesek de imkan el verince keselim diye düşünüyoruz Rabbim kabul eder inşallah

Arkadaslar merhaba bugün kontrollerimiz vardı, 1841 gr kilo 42 cm boy tahmini, ilk defa nst girdim sonuc güzel dedi doktorum olumsuz bir sey konısmadı. Bel agrım oluyordu iki gündr karında sertlesme olmadıkça normal dedi, bacağımon popoya yakın yerde iç tarafta agrım oluyordu orada bir kas varmıs dogım için kaslar kendini hazırlarmıs ona da normal dedi cok şükür 30 hafta 6 günlük son adet ama 31+3 cıktık 🙏🙏

X