Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    145
Kolay değil sonuçta hayatı boyunca o ismi taşıyacak. Etrafımda adını beğenmeyen çocuklar görüyorum. İsimleri klasik isimler. Genelde modern isimler konuluyor artık ve çocuk sınıfta isminden utanıyor, sevmiyor. O yüzden yİne modern isim bulsan iyi olur.
Aynen zaten şu dönem isimleri belli
Kimse büyüklerin adını vermek istemiyor.
Ama benim kocam oğluma verdi 😂😂 kurbanı oldum o sistemin. Bu sefer ses edemiyor bana kaldı isim
İçime net sinsin istiyorum

Ay benim kızım olsaydı adini hazel koymak istemiştim erkek olunca bizde kararsız kaldık sonra ikimizin içine sinen bir isim koyduk. İsim su süreçte bile çok çok önemli. Bir ömür onunla seslenilecek çocuğa. Daha vakit var biraz daha düşünün olmadi canım
Ben de Canıl Mırza koyacaktım kız olsa. Mâna ismi de çok hoşuma gidiyor, bir de Nova.

Ya ben kız isminde içinde ince sesli harfler seviyorum
Kibar olsun nazik narin olsun istiyorum
Bir sürü isim çıkıyor karşıma ya bi tanıdığımın çocuğunun ismi ya da istediğim kriterde değiller.

Ya ben kız isminde içinde ince sesli harfler seviyorum
Kibar olsun nazik narin olsun istiyorum
Bir sürü isim çıkıyor karşıma ya bi tanıdığımın çocuğunun ismi ya da istediğim kriterde değiller.
Denizde bir kadınla tanışmıştık kızının adı İde idi. Düşünce demek, ideolojiden geliyor. Fikir olsun sana da :))

Hiç aklıma gelmezdi bu renk meselesi , Allah razı olsun valla 😄 ben daha alışverişe başlamadım yakın tonlar alayım ben de
Valla bebek eşyaları büyüklerinki ile de yıkanmıyor. O yüzden birbirine yakın renkler en temizi. Yoksa ya elde yıkıyacaksın ya da tek tek atacaksın😁

Kızlar ya benim sancım geçmedi kafama takdim birde halamla konuştum o şey dedi yarına terminin olabilir sen git yinede için rahat etsin böyle şeyler riske gelmez diye bende gidicem birde iyi gelsin diye duşa girim dedim duşta kaydım bir baktım ayaklarim havada birşey olmadı ama yinede üst üste geldi ya emin olmak istiyorum inşallah birsey olmaz 🤲🏻
Çok geçmiş olsun 🤲

Ya bir şey sorucam kızlar ara ara aklıma takılan bir durum
Şimdi erkek çocuğumuz var babamız altını temizliyor falan ama kız çocuğumuz olacak
Önceden altını açan bir arkadaşı vardı çok itici buluyor eşim. Yani nasıl desem
Kızın mahremini görmek istemiyor gibi bir düşüncede.
Ama ben babası olduğu için yanında açıcam vb. durumlar olacak tabi ki önyargılı davrandığının farkındayım
Doğduğunda böyle düşünmeyecek bir insandır kafam karışıyor ya
Siz nasıl yaşadınız bu durumu?
Anlatamadım ama ..

Ya benim de öyle
İlk kez orda duydum hoşuma da gitti
Bazı aileler erkek çocuklarına sesleniyor hoşuma gitmiyor yoksa adımla çok uyumlu
Denk gelmedim canım erkek çocuğunda devin. İçine sinmezse değiştir seslenişinden bahsedişinden belli olur zaten ismi kabullendiğin yada kabullenmediğin zaman var 🙏🏼

Ya bir şey sorucam kızlar ara ara aklıma takılan bir durum
Şimdi erkek çocuğumuz var babamız altını temizliyor falan ama kız çocuğumuz olacak
Önceden altını açan bir arkadaşı vardı çok itici buluyor eşim. Yani nasıl desem
Kızın mahremini görmek istemiyor gibi bir düşüncede.
Ama ben babası olduğu için yanında açıcam vb. durumlar olacak tabi ki önyargılı davrandığının farkındayım
Doğduğunda böyle düşünmeyecek bir insandır kafam karışıyor ya
Siz nasıl yaşadınız bu durumu?
Anlatamadım ama ..
Ben anladım kız anası olarak. Kızımla babasının aşkı bambaşka 2 yaşından sonra mahremiyetini ayırdık. Sırf kız diye babası yıkamayacak mı yani ? Onunda bebeği o bir BEBEK anne ve baba için. Oldu ki hastasın evde değilsin markete çıktın vs babası altını değiştirmeli diye düşünüyorum.
Kendi erkek kardeşlerimin bile yanında yabancı birinin yanında kadın erkek farketmez yenidoğandan itibaren altını değiştirmemiş mahremiyete önem veren biri olarak söylüyorum bunu.

Ben anladım kız anası olarak. Kızımla babasının aşkı bambaşka 2 yaşından sonra mahremiyetini ayırdık. Sırf kız diye babası yıkamayacak mı yani ? Onunda bebeği o bir BEBEK anne ve baba için. Oldu ki hastasın evde değilsin markete çıktın vs babası altını değiştirmeli diye düşünüyorum.
Kendi erkek kardeşlerimin bile yanında yabancı birinin yanında kadın erkek farketmez yenidoğandan itibaren altını değiştirmemiş mahremiyete önem veren biri olarak söylüyorum bunu.
Yapar tabi onu. Asla çocuğunun bakımını yapmam demez. Sen varken ben yapmam der sadece

Neyse bunu da yaşayarak deneyimliyeceğiz.
Oğlan doğmadan da duygusu yoktu yapmam etmemdi
Şimdi nasıl da bakıyor çocuğa 😂

Yapar tabi onu. Asla çocuğunun bakımını yapmam demez. Sen varken ben yapmam der sadece
Bence aşar o düşünceyi doğduktan sonra benim kocamın en sevdiği şey bebekken kızımı yıkamaktı mesela kavga ederdi benle neden bensiz yıkadın kızımı diye 🥹 2 yaşından sonra duşa atıyoruz ve kendi yıkanıyor suyla köpükle oynuyor en son ben saçını yıkayıp çıkarıyorum babasını istemiyor yada babası girecekse iç çamaşırını çıkarmıyor bebekken bir sakınca görmüyorum sadece baba için. Onun dışında kadında olsa erkekte olsa kimsenin yanında alt açılmamalı kesinlikle,

Kolay değil sonuçta hayatı boyunca o ismi taşıyacak. Etrafımda adını beğenmeyen çocuklar görüyorum. İsimleri klasik isimler. Genelde modern isimler konuluyor artık ve çocuk sınıfta isminden utanıyor, sevmiyor. O yüzden yİne modern isim bulsan iyi olur.
Hayricanlar Pakizesular Safiyenazlar görüyorum şuan ciddi anlamda bi kaç kişiden duydum çevremde var büyüklerin adını koyalım birazda modernleştirelim diye böyle isimler çıkıyo ortaya. Çocuğa çok büyük yük 😖
Yinede herkesin hayatına kimse karışamaz 😂

Bence aşar o düşünceyi doğduktan sonra benim kocamın en sevdiği şey bebekken kızımı yıkamaktı mesela kavga ederdi benle neden bensiz yıkadın kızımı diye 🥹 2 yaşından sonra duşa atıyoruz ve kendi yıkanıyor suyla köpükle oynuyor en son ben saçını yıkayıp çıkarıyorum babasını istemiyor yada babası girecekse iç çamaşırını çıkarmıyor bebekken bir sakınca görmüyorum sadece baba için. Onun dışında kadında olsa erkekte olsa kimsenin yanında alt açılmamalı kesinlikle,
Aynen aynı düşüncedeyim. Ben çocuğun altını kimse olmadığı zaman hızlıca açar temizlerim. Geçen ilk kez kaynanamlara gönderdim bensiz
Çocuğun altını açmış dışarıda üstüne kum atmış yok sevinmiş yok işemiş ne diyim dedim şimdi bu kadına. Laf etsen seviyoruz yapıyoruz der
Ay neyse bu konu beni sıkıyor

X