2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
Kızlar selam, 5.5 aylık olduk bugün.
Tadımlara başlayacağım ama karışım olarak değil sebzeleri tek tek haşlayarak ayrı ayrı vereceğim 3 gün kuralına uyarak. Hem tatları kafasında yer etsin diye hem de alerji takibi açısından.
İlk 3 tadımın sebze olması önemliymiş.
Çünkü meyveleri büyük bir keyifle yiyen pıtırcıklarımız sonrasında sebzeleri reddedebiliyorlarmış.
Sebzelere de alışması açısından önemli bir durum yani.
Bütün gıdaları tek tek tattırdıktan sonra karışımlara başlamayı planlıyorum.
Toplamda yiyebildikleri yaklaşık 15 çeşit sebze + meyve zaten.
Bu da 3 gün kuralıyla toplamda 45 gün yapıyor.
Nasıl olsa 1 yaşına kadar ana besin kaynağı anne sütü ya da formül mama.
Vaktimiz bol =)
Başla canım insalinş severek yer bebisin bizimki diş çıkarıyor herhalde çok iştahsız bu ara
Ek gıdaya başlayagin için dışkıda değişecek hazırlıklı ol sağlıkla büyüsün :))

Cnm aventin buharlı pisiricisini aldim ama düdüklün varsa içinde buharda pişirme aparati da varsa orda da yapabilirsin. Yani ben aldım ama azıcık içim gitmedi değil verdiğim paraya.
Maşallah bizimki de seviyor gibi ya da karnı aç çocuk napsın yiyor :)
Canım bu verdiğin bezelye ve taze fasulyenin sindirimi zor olmuyor mı? Gaz yapar diye biliyorum hele ki enginar baya gaz yapıyor aslında.

Cnm bir sıkıntı yaşamadık biz bugün 10. Günümüz. Enginara daha geçmedik ama onun için bisey diyemem.
Masallah ben su an havuc patates ve kabak düşünüyorum en kolay sindirimi zaten meyve tattırdım ve yogurt da veriyorum ama sebze yemesi önemli nasılsa meyveyi yer henüz karısımlara geçmedik

Kızlar aranızda dis Çıkaran yada diş huzursuzluğu yaşayan varmı oğlum bir kaç gündür sürekli ağlıyor birşey yemek istemiyor aşırı huysuz kafası sıcacık oluyor ama ateşi Yok dün gece sabah 5 de fitil attım ancak öyle uyudu sizde de varmı böyle sıkıntı
Bizim çıktı canım gerçekten çok zor bi süreç, ateş ishal bile yapabiliyor, benim kızım çok huzursuzlandı insanın elinden de bişey gelmiyor jel sürüyoruz ama kısa süreli rahatlatıyor, ağlamasın die acısını unutsun die şekilden şekile giriyoruz valla. Allah bebelerimize bh dönemde yardımcı olsun

Bizim çıktı canım gerçekten çok zor bi süreç, ateş ishal bile yapabiliyor, benim kızım çok huzursuzlandı insanın elinden de bişey gelmiyor jel sürüyoruz ama kısa süreli rahatlatıyor, ağlamasın die acısını unutsun die şekilden şekile giriyoruz valla. Allah bebelerimize bh dönemde yardımcı olsun
Amin canım dermansız dert vermesin ama ağladıkları zaman çok çaresiz oluyorlar

Merhaba bebeğinde besin alerjisi olan arkadaşlar ek gıdaya başladınız mı ve Nasıl başlamayı düşünüyorsunuz

Merhaba bebeğinde besin alerjisi olan arkadaşlar ek gıdaya başladınız mı ve Nasıl başlamayı düşünüyorsunuz
bizdede besin alerjisi var hatta premature oldugu icin ek gıdaya baslayınca mamada verelim dedi dr.
ama hipp devam mamasına sutlu elmalı kasık mamasına daha 2. kasıkda tepki verdi sut urunleri hayvansal gıda kullanmıyoruz
cok zor bir surec yaa bendede besin alerjisi vardır benden almıs genetik olarak
sizde ne gibi seylere var alerji
sebze corbası denemelerle basladık simdilik
elma ve seftali verdim simdiye kadar
birde uymadan once pirinc unundan suyla muhallebi yapıyorum
arı markası felan varya onlarla degil bildigimiz eskilerin yaptıgı pirinc unundan yapıyorum ben ama minnacık basladık bir urunu gecmemız bile vakit alıyor uzun bır surec olacak ek gıda anlasılan
6 ay 19 gunluguz

sunuda eklemelıyımkı bebegin alerjisi neye her sey orada degisiyor iste bizde hayvansal gıda sut urunleri yok sizin nasıl bilmiyorum
o yuzden herkesin ek gıdaya gecisi degişik olacakdır

6 ay 19 gunluguz bugun ve hala
verem asısı yeri varya biz orayı bile iylestirmeyi basaramadık hala alerjiden dolayı bagısıklıgın hassaiyetınden gücü yetmiyormus iylesdirmeye
kanında alerji bakıldı deger 15 lerde olmalıydı dedi dr.u bizim 615 cıkdı ciddi alerjikmisiz malesef

birde emzik savası cıddı bizde servet yatırdım nerdeyse :KK70:ama yok keci gibin damarlı sevdigini bulamadım hala ama hala pes etmedimde umarım ben sampiyon olurum basarırım diyeyim :sampiyon:

biz premature ve 33 haftalık dogduk 2 hafta yogunbakımda kuvezde kaldı minnakım kilosuda 6 ayda 6600 gr. dı boyda 63 cm idi oyle hatırlıyorum yanimHoppa
sizlerde durumlar nedir
hee birde acaip aglak bir oglan adı vıvı kaldı yavv:mad:

Bizde 5 aylık olmasıyla bitmez tükenmez bir uykusuz yaşıyoruz......sürekli uyanıyor....sabah 5 uyku bitiyor :işsiz:
Ayy bu genel bir sorun ozaman bizimkide 4 unde 6 aylik olacak.5 e bir girdik yatiriyorum 1 saat sonra omuzda 5 de gozler fal tasi birde kizlar battaniyeyi surata kapatmayi ogrendik siz nasil yatiriyorsunuz. Ve birde nasil uyutuyorsunuz biz hala memede yada ayakta omuzda gunduzleri kucagimda gece besik and kucak ahahhaha

Kızlar birşey soracağım. Sizin de bebekleriniz bazen sebepsiz yere birden çığlık çığlığa ağlıyor mu? Oğlum bi kac günde bir cok kötü ağlıyor sanki bi yerine birsey olmuş gibi. Cok zor sakinlestiriyoruz. Ama sakinlesince de cok keyifli oluyor. Sizce neden böyle acı acı ağlar pek normal gibi gelmiyor bana. :KK43:
Benim kizda arada oyle yapiyor bende bi yerleri aciyor saniyordum ama kucaga alinca gulmeye basliyor ilgi istiyorlar galiba diye dusunuyorum:110:

6 ay 19 gunluguz bugun ve hala
verem asısı yeri varya biz orayı bile iylestirmeyi basaramadık hala alerjiden dolayı bagısıklıgın hassaiyetınden gücü yetmiyormus iylesdirmeye
kanında alerji bakıldı deger 15 lerde olmalıydı dedi dr.u bizim 615 cıkdı ciddi alerjikmisiz malesef

birde emzik savası cıddı bizde servet yatırdım nerdeyse :KK70:ama yok keci gibin damarlı sevdigini bulamadım hala ama hala pes etmedimde umarım ben sampiyon olurum basarırım diyeyim :sampiyon:

biz premature ve 33 haftalık dogduk 2 hafta yogunbakımda kuvezde kaldı minnakım kilosuda 6 ayda 6600 gr. dı boyda 63 cm idi oyle hatırlıyorum yanimHoppa
sizlerde durumlar nedir
hee birde acaip aglak bir oglan adı vıvı kaldı yavv:mad:
Cnm prematüre bebekler daha hızlı yaşıtlarını yakalar derler. Biz 5 aylıkken 62cm 5850 idik bir hafta sonra 6yi bitiriyoruz. Muhtemelen 6.5 ancak olmuşuzdur. Bu arada kanda hangi değerine baktirdiniz?

Cnm prematüre bebekler daha hızlı yaşıtlarını yakalar derler. Biz 5 aylıkken 62cm 5850 idik bir hafta sonra 6yi bitiriyoruz. Muhtemelen 6.5 ancak olmuşuzdur. Bu arada kanda hangi değerine baktirdiniz?
kanda alerji testi varya seviye belirleyen ona baktı dr. sadece zira alerjik oldugu belli dedi kanda alerji seviye testi

emzige alısdıranları tebrik ediyorum resmen emzige deli para harcadım en son yeni modellerde soyledim bakalım onları sevecekmi diye alıssın istiyorum acıkcası emzik kullananlar nasıl basardınız birde ne markaydı merak ediyorum
bende inadım inat diyorum yakısıklımda oyle diyor yavv :KK70:

evet oyle derler bizimde aslında fena degildi sırf anne sutu alan bir bebiş icinde durakladı yavasladı ıyıce kilo alımı
diger bebelerimle kıyaslayınca iyice minnaklasıyor gozumde Hoppa

emzige alısdıranları tebrik ediyorum resmen emzige deli para harcadım en son yeni modellerde soyledim bakalım onları sevecekmi diye alıssın istiyorum acıkcası emzik kullananlar nasıl basardınız birde ne markaydı merak ediyorum
bende inadım inat diyorum yakısıklımda oyle diyor yavv :KK70:
Canim malesef hicbirini almadi suan emzigi dis kasimak icin kullaniyor oda meme yeri degil sert gerini bazen hepsini agzina sokmaya calisiyo

X