2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Mrb kizlar
Bebegimin yuzunde kirmizi sivilce tarzi seyler cikti..vucudunda yok yuzunde var bide 1 2 boynunda var..Bu durumu yasayan var mi acaba aranizda?neyden kaynaklaniyor bilgisi olan yazarsa sevinirim.
Yenidoğan sivilcesi diye geçiyormuş ve normalmiş. Bizde de var ve ertesi gün geçiyor, sonra baska yerinde bir daha çıkıyor ve kisa surede yine geçiyor.

Merhaba arkadaşlar,
Bugun 15.gun kontrolumuz vardı, bebegm henuz dogum kilosuna ulasamamis. Doktor mama takviyesine gerek yok henuz, iyi ve sık emzirmeye devam edin sadece dedi ancak merak ediyorum, deneyimli anneler yazabilir mi acaba bir tehlikesi var mi bu durumun yani gelişim geriligi, ileride kucuk kalmasi vs gibi.
Taburcu oldugu Ilk hafta kilo vermeye devam etti bu normalmiş zaten de, son 4 gunde ise aldigi kilo iyiymis. Ilk hafta vermeye devam ettigi icin kilosu eksik kaldi ve o donemde kaliteli Emziremedim, 3800 gr dogdu bu arada, şuan 3590 gr.
Canim benimde yarin 15. Gun kontrolum ama bu cok olagan birsey diye biliyorum ilerisi icin birntehlikesi yok sen kötü seyleri dusunup moral bozma buyuk ihtimal bizde yarin ayni seyi yasicaz ama bu durumdantek yapmamiz gereken dahabcok emxirmek olcak ki onuda aslinda cocuk ayarliyo biraz ben meselangeceniki saatte bir mumkun degil emziremiyorum artik uc uc bucuk saate cikiyor en kotu gece sagdigimiz sutu vericez ml olarak gorucez kac ictigini biraz daha ustune dusucen. O da toparlicak bu sorunu cogu snne yasiyor canini sikma lutfen. Benim bebek de suan 2990 gram kiyafetleri olmuyo bende cok uzuluyorum ufak diye ama elden emzirmektennbaska birsey gelmiyor

Kizlar benim gibi anjelik hüznü yasayan var mi kendimi cok yalniz hissediyorim ya yetemiyor gibiyim. Uyumam gerek uyuyamiyorim bebek uyurken yok surayi temizligim burayi topliyim derken migrende başladı iyice.depresif bi ruh halindeyim bebegimi cok seviyorum ama icimde boyle bazen babasi kdr ona yakinlik gosteremedegim geciyor gsrip garip dusunceler yasiyorum dogum kaynakli agrilarimda gecmedi iyiden iyiye coktum ben :KK43:

Kizlar benim gibi anjelik hüznü yasayan var mi kendimi cok yalniz hissediyorim ya yetemiyor gibiyim. Uyumam gerek uyuyamiyorim bebek uyurken yok surayi temizligim burayi topliyim derken migrende başladı iyice.depresif bi ruh halindeyim bebegimi cok seviyorum ama icimde boyle bazen babasi kdr ona yakinlik gosteremedegim geciyor gsrip garip dusunceler yasiyorum dogum kaynakli agrilarimda gecmedi iyiden iyiye coktum ben :KK43:
Ilk bebeginiz mi. Bende ilk oglumda cok yasadim bunu oda annem yanimdaydi ona ragmen. Cok kötüydüm depresyona girdim 8 ay atlatamadim. Size tavsiyem eger böyle devam ederse profesyonel yardim alin. Ben almadim korktum yok ilac verirler yok sütten keserler diye yardim almadim. Ama anladim ki oglumun en güzel anlarinin tadini cikaramamisim. Simdi 2. bebegimde iyiyim cok sükür doya doya seviyorum tadini cikariyorum. Disariya cikin bol bol bebeginizle iyi gelir

Canım aptamil comformil gaz için kullandım kızımda gayet iyiydi.
Birde combiotic hipo var .
Dene istersen.
Bizim şuan gaz aşırı aşırı fazla ememiyor.
Doktorum aptamilin özel raporlu yazılan mamasını verdi.sanki bir tık düzeldik.
Gazlı bebe çok zor 🥴
Ya öyle katıla katıla ağlarken nasıl dayanıyorsunuz çok zor çaresiz onu seyretmek 😢

Canım o his bende de var. Babası aşırı sevip ilgileniyor ben bi bezini değiştirene kadar yoruluyorum.
Emmiyor bazen sinirleniyorum, bazen üzülüyorum.
İlk günlere göre daha iyim daha çok kucağıma alıyorum, daha fazla ilgi göstermeye çalışıyorum.
Evde annem kardeşim de var iş yapmıyorum yinede uykusuz yorgunum.

İyi geldi mi ilaç peki onlar mı verin dedi yoksa siz mi kendi kafanıza göre verdiniz
Bize ebemiz hep aşı sonrası ateş, huzursuzluk vs olursa calpol verebilirsin diyor. Ben kızımda da eve gelince bi süre bekliyorum keyfi yerinde ise çok ateşi yoksa vermiyorum ama aşı bazen çok huzursuz yapıyor o zaman veriyorum. Kızımda hiç bi aşıdan sonra çok yüksek ateş görmedim çok şükür. İnşallah şimdiki bebişlerimizde de olmaz.

Merhaba arkadaşlar,
Bugun 15.gun kontrolumuz vardı, bebegm henuz dogum kilosuna ulasamamis. Doktor mama takviyesine gerek yok henuz, iyi ve sık emzirmeye devam edin sadece dedi ancak merak ediyorum, deneyimli anneler yazabilir mi acaba bir tehlikesi var mi bu durumun yani gelişim geriligi, ileride kucuk kalmasi vs gibi.
Taburcu oldugu Ilk hafta kilo vermeye devam etti bu normalmiş zaten de, son 4 gunde ise aldigi kilo iyiymis. Ilk hafta vermeye devam ettigi icin kilosu eksik kaldi ve o donemde kaliteli Emziremedim, 3800 gr dogdu bu arada, şuan 3590 gr.
Ben kızımda ilk aylar hep kilo sorunu yaşadım canım ama boyu güzel uzadı. Kilo hep sınırda giderdi, doktor dert etmezdi. Sen bol bol emzir bakalım özellikle gece sütü çok yağlı oluyor gece emzirmeyi ihmal etme. Zaten 15 gün sonra aşısı var o zaman bi bakarsın ne kadar kilo almış diue, kilo alımı sonradan toparlıyor bazen. Gündü 1,5-2 gece 2-2,5 saati geçirme emzirme için canım bu 15 gün. Eğer altta yatan başka bi sebep yoksa az kilo almanın bebeklere bi zararı yok yeterli persentilde çok geri kalmasın. Kızım şimdi 21 aylık tosuncuk olma yolunda 🤦🏻‍♀️😅

Biz 37 günlük olduk hala ara ara ağlama krizleri geliyor bana da 😬 ama valla ben evi filan saldım gitti olduğu kadar. Evde yiyecek yemek olsun (büyük kızım için), temiz çamaşır olsun yeter modundayım. Sen de boşver ev pislik içinde kalsa bile umursama olduğu kadar, bu geçici bir zaman. Zamanla herşey düzene girecek. 5-6 aylık olduktan sonra yavaş yavaş işler yoluna girmeye başlıyor.

Cok gecmis olsun canim ya aciya aciya.masaj yapican mecbur bebisler daha yeterki cekemiyo sanirim ben bi gun sagmayinca sisiyo iyiden iyiye inek gibi olduk valla. Uykusuzluk sut sagma bebek bakimi ev temizligi fln derken ben benliktej ciktim artik
Sağol canım. 😔 iyiydik aslında, alışmıştı emmesine göre. İki gündüz az az sık sık emdi. Ondan oldu diye düşünüyorum. İnşallah hemen geçer.

Ya öyle katıla katıla ağlarken nasıl dayanıyorsunuz çok zor çaresiz onu seyretmek 😢
Kolik müzikleri denedin mi? İnternette süpürge sesi, kalp atış sesi, fön sesi gibi sesler var. Hatta kolik müzik uygulamaları bile var telefon için. Onları dene, kızım da çok ağlardı fön sesi duydu mu susardı bi süre.

Bence bir süre ev işlerini bir kenara bırak. Her şeye yetişmeye çalışma. Lohusasın sen. Kendine zaman tanı. Bol bol dinlenmen lazım senin. Şu an tek yapman gereken bebeğinle ilgilenmek. Ev işleri bir süre kalıversin. Yardım alabileceğin kimse yok mu?

Ilk bebeginiz mi. Bende ilk oglumda cok yasadim bunu oda annem yanimdaydi ona ragmen. Cok kötüydüm depresyona girdim 8 ay atlatamadim. Size tavsiyem eger böyle devam ederse profesyonel yardim alin. Ben almadim korktum yok ilac verirler yok sütten keserler diye yardim almadim. Ama anladim ki oglumun en güzel anlarinin tadini cikaramamisim. Simdi 2. bebegimde iyiyim cok sükür doya doya seviyorum tadini cikariyorum. Disariya cikin bol bol bebeginizle iyi gelir
İlk bebegim evet. Cok zor bisey bende surekli bir yetememe yeterli olamama hissi var allahtan esim cok yardimci bana annemde cok yanimda olamadi rahatsizlandi evim desen cok buyuk temizligi fln dert boyle bitik hissettirmeye basladi beni hicbirseyi tam yapamiyormusum gibi. Bi iki hafta daha surerse yardim alacagim cok tesekkurederim. Bugun biraz farkli biseyler yaptik ruhuma o kdr iyi geldiki sanırım hava almai disari cikmak fln cok onemli

Biz 37 günlük olduk hala ara ara ağlama krizleri geliyor bana da 😬 ama valla ben evi filan saldım gitti olduğu kadar. Evde yiyecek yemek olsun (büyük kızım için), temiz çamaşır olsun yeter modundayım. Sen de boşver ev pislik içinde kalsa bile umursama olduğu kadar, bu geçici bir zaman. Zamanla herşey düzene girecek. 5-6 aylık olduktan sonra yavaş yavaş işler yoluna girmeye başlıyor.
İnsallah camim ya ne guzel moral oluyor bana. Eve.biri gelcek ziyaretemdiye uc gun oncedne temizlik moddayim yani bunlar da yipratiyo salmak lazim biraz kedilerimde var aman tuy olmasin aman orasi batmasin diye diye migrenim basladi uykusuzluk bi yandan bu gece babasina vericem biberonu o baksin kalkmicam biraznuyku fln toparlarim ins .

Canım o his bende de var. Babası aşırı sevip ilgileniyor ben bi bezini değiştirene kadar yoruluyorum.
Emmiyor bazen sinirleniyorum, bazen üzülüyorum.
İlk günlere göre daha iyim daha çok kucağıma alıyorum, daha fazla ilgi göstermeye çalışıyorum.
Evde annem kardeşim de var iş yapmıyorum yinede uykusuz yorgunum.
Alkah hepimize kolaylik versin bu surecte arkadasim diyorum ya lohusaligin bi karanlik yüzü var.hic konusulmayan diye bizim yasadigimiz bu bence. Zamanla daha iyiye gidicez insallah

Bize ebemiz hep aşı sonrası ateş, huzursuzluk vs olursa calpol verebilirsin diyor. Ben kızımda da eve gelince bi süre bekliyorum keyfi yerinde ise çok ateşi yoksa vermiyorum ama aşı bazen çok huzursuz yapıyor o zaman veriyorum. Kızımda hiç bi aşıdan sonra çok yüksek ateş görmedim çok şükür. İnşallah şimdiki bebişlerimizde de olmaz.
Tamam çok tşk ederim bende ebeye sorayım ins bizimde sıkıntı olmaz

Kolik müzikleri denedin mi? İnternette süpürge sesi, kalp atış sesi, fön sesi gibi sesler var. Hatta kolik müzik uygulamaları bile var telefon için. Onları dene, kızım da çok ağlardı fön sesi duydu mu susardı bi süre.
Bizimki kolik değil henüz arada gaz sancısı oluyor o zaman bile kızarıp ağlayınca içim bi tuhaf oluyor.
Aklımda ama olduğunda bende müzik açıcam.

X