2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Kizlar benim gibi anjelik hüznü yasayan var mi kendimi cok yalniz hissediyorim ya yetemiyor gibiyim. Uyumam gerek uyuyamiyorim bebek uyurken yok surayi temizligim burayi topliyim derken migrende başladı iyice.depresif bi ruh halindeyim bebegimi cok seviyorum ama icimde boyle bazen babasi kdr ona yakinlik gosteremedegim geciyor gsrip garip dusunceler yasiyorum dogum kaynakli agrilarimda gecmedi iyiden iyiye coktum ben :KK43:
İlk doğumumda ben de aynı oldum. Şimdi ikinci çocuğumu kucağıma aldım. Evi bırak. Bebeğini kucağına al sev bol bol. Ben ilk çocuğumu dikiş ağrılarım yüzünden sadece emzirmek için alıyordum. Meme ucu yoktu zor bela emziriyordum dikiş ağrısı bir yerden meme ucu acısı bir yerden lohusa terii bi yerden aman allahım kabus gibiydi. 20. Günde iyileştim herkes gitti tek kaldım. Her şey yoluna girdi. Ama ben hala çocuğumu sadece emzirmeek için kucağıma alıyordum. Babası kadar sevip oynatmaadıım vakit geçirmedim. En büyük pişmanlığımdır. Şimdi yeni doğan kızımı kucağımdan indirmiyorum. Sevip öpüp kokluyorum. Ama içimde hep aynısını oğluma yapmamış olmanın vicdan azabı var. Bu histen kurtulmanın tek yolu bebeğinle bol bol vakit geçirmen. Çoğu zaman kolum belim ağrıyor ama indirmiyorum kucağımdan öylece uyuyor ben de kokluyorum onu

Normal doğum dikişi varsa yatakta yan yana uzanarak vakit geçirin sezeryansa sırtüstü uzan al koluna yatın beraber. Yeter ki bol bol sarılın öpüşün koklaşın

Kilo alımı iyiyse zaten yetiyordur sütün. Doyacağı kadar emer o zaten. Sonradan mama nasıl alıyor ki😊 dediğin gibi tam Bi boğa burcu desene. Benim kız memeyi zor emiyor ya. Biberon almıyır zaten. Avent aldım inş onu alır
5. Gün kontrolünde kilo vermek yerine 80gr almıştı o güne kadar taş çatlasın emmesi dışında 7,8 kere 30cc mama vermiştim doktor kilo vermesini bekleriz ama siz almışsınız mama veriyorsanız vermeyin demişti şimdi gözümde farkediyor kilo aldığını yanakları falan doldu genellikle gece uyumadan önce iki memeyide emmesine rağmen aranmaya devam ediyor 30 CC yapıyorum mamayi çok değil onuda içiyor zaten bıraksam memede yaşamak istiyor karnı aç olduğu için değil eminim bana yapışık yaşamak istiyor kızımda hep üstümde durmak isterdi oğlan ondan bir gömlek fazla çıktı 🥴
Benim kızımin da emmesi 5 dakikayı geçmezdi ama saat başı emmek isterdi kızlar biraz nazlı oluyor sanırım 6 yaşında hala yemek konusunda çok nazlı

Bende avent natural biberon var kızımda da aynısını kullanmıştım oğlumda da aynı biberonu kullanıyorum hemen hemen her bebek avent biberonu aliyor

Canim benimde yarin 15. Gun kontrolum ama bu cok olagan birsey diye biliyorum ilerisi icin birntehlikesi yok sen kötü seyleri dusunup moral bozma buyuk ihtimal bizde yarin ayni seyi yasicaz ama bu durumdantek yapmamiz gereken dahabcok emxirmek olcak ki onuda aslinda cocuk ayarliyo biraz ben meselangeceniki saatte bir mumkun degil emziremiyorum artik uc uc bucuk saate cikiyor en kotu gece sagdigimiz sutu vericez ml olarak gorucez kac ictigini biraz daha ustune dusucen. O da toparlicak bu sorunu cogu snne yasiyor canini sikma lutfen. Benim bebek de suan 2990 gram kiyafetleri olmuyo bende cok uzuluyorum ufak diye ama elden emzirmektennbaska birsey gelmiyor
Evet ya şu Emzirme konusunun bu kadar sorun olacagini asla düşünmezdim. Hic aglatmadan cogu zaman o istemeden emzirmeye çalışıyorum ben ama benim de bazen 3 saat vs oluyor Emzirme aralari, sütüm de var, ancak sanirim kalitesi iyi deigl yaramiyor bebege, sut ürünlerinin tamamini ve baklaiglleri tuketmeyi kestim gaz yapmasın diye, ee cok fazla et tuketebilen birisi de değilim, hal boyle olunca Süt var ama sanirim içi boş. Biraz biraz baklagil tuketecegim artik, kadin dogumcum kaliteli yağlar ve protein tuket sürekli dedi. Ceviz findik fistik artik biraz daha fazlaca tüketecegim ben de.
Keske biraz sagdigimda fazlaca gelse sütüm de ya, mamajo marka sagma makinasi kullanıyorum, cihazda mi sorun var anlayamadim, sütüm var ama sagdigimda çıkmıyor.

Cok gecmis olsun canim ya aciya aciya.masaj yapican mecbur bebisler daha yeterki cekemiyo sanirim ben bi gun sagmayinca sisiyo iyiden iyiye inek gibi olduk valla. Uykusuzluk sut sagma bebek bakimi ev temizligi fln derken ben benliktej ciktim artik
Canım ben iki saatte bir emziriyorum bebeği. Emzirmeden sonra 5 dk iki göğüsü de sağıyorum 10 15 ml falan çıkıyor.
Emzirmeden bir kere bakmak için sağdım kaç ml çıkıyor diye 2 saatlik doluluk ile iki.gogus 60 ml çıkmıştı. Bir hafta olmuştu bakali bugün yine denemek istedim 2 saatlik bekleme ile 55 ml falan cıktı. Artma yok eksilme var. Hiç emzirmeden sağdın mi ne kadar çıkıyor. Neden artmıyor bu sütüm ya. Düzenli emziriyorum bugün 20.günümüz.

Kizlar benim gibi anjelik hüznü yasayan var mi kendimi cok yalniz hissediyorim ya yetemiyor gibiyim. Uyumam gerek uyuyamiyorim bebek uyurken yok surayi temizligim burayi topliyim derken migrende başladı iyice.depresif bi ruh halindeyim bebegimi cok seviyorum ama icimde boyle bazen babasi kdr ona yakinlik gosteremedegim geciyor gsrip garip dusunceler yasiyorum dogum kaynakli agrilarimda gecmedi iyiden iyiye coktum ben :KK43:
Aynı şeyi yaşadım canım. Oturdum ağladım hatta. Eşimle derdimi paylaştım. Hatta çocuk istemekle hata mi ettim diye düşündüm çok kötüydüm ilk 10 gün. Şükür şimdi şimdi toparladım biraz eşim sayesinde ve arkadaşlarımla konuşarak. Aynı şeyi yaşamış çoğu arkadaşım. Sende içine atma eşinle paylaş. Paylaşınca rahatlıyor inşan. Düşün eşim hep gece vardiyasına giderdi. Gecen hafta gece vardiyasına gönderirken oturdum ağladım yalnız kalıyorum diye. Gece vardiyasi bitsin diye iple çektim. Hâlâ bir tuhafım bende ama ilk günler gibi değil canım

Günaydın kızlar. Olmaz dediğim başıma geldi mastit oldum😔 10 gündür sağmayı bırakmıştım, tam memelerim terbiye oldu diyordum yumuşamıştı artık. Dün ne olduysa sağ memem şişti kızardı. Ateşim çıktı, baş ağrısı, üşüme 😔 hemen duşa girdim, masaj yaptım hem ateşim düşsün diye hem kanallar açılsın. Kızım da aksi gibi az emdi dün zorla emzirdim. Sağmaya başlayacağım bugün yine. Süt olsa bir dert olmasa bir dert. Ne zaman düzene girecek bu meme işi. 😩
Canım kesinlikle ters emzirme yı tavsıye ederım kolumun altında yumru olmustu doktora gosterdı İlk haftada mastıt dedi ve masaj sıcak kompres onerdıbende İnternet de ters emzirme yı gordum denedım gercekten işe yaradı hemen iki emzirme ye şişlik indi🤗

Ben kızımda ilk aylar hep kilo sorunu yaşadım canım ama boyu güzel uzadı. Kilo hep sınırda giderdi, doktor dert etmezdi. Sen bol bol emzir bakalım özellikle gece sütü çok yağlı oluyor gece emzirmeyi ihmal etme. Zaten 15 gün sonra aşısı var o zaman bi bakarsın ne kadar kilo almış diue, kilo alımı sonradan toparlıyor bazen. Gündü 1,5-2 gece 2-2,5 saati geçirme emzirme için canım bu 15 gün. Eğer altta yatan başka bi sebep yoksa az kilo almanın bebeklere bi zararı yok yeterli persentilde çok geri kalmasın. Kızım şimdi 21 aylık tosuncuk olma yolunda 🤦🏻‍♀️😅
Dogdugunda kilosu epey iyiydi, sonrada kilo alimi kesin kolay olur diye düşünmüştüm ben. Hayak kırıklığı yaşattı epey bana bu durum. Gece de dediginiz gibi daha sık emzirmeye calisayim o zaman, ama tüm yorgunluk cikmis oluyor gece, emzirmesi cok zor 😔 hele tatli tatli uyuyorken hiiic uyandirmak istemiyorum, uykuya dalışı da cok zor çünkü.

İlk doğumumda ben de aynı oldum. Şimdi ikinci çocuğumu kucağıma aldım. Evi bırak. Bebeğini kucağına al sev bol bol. Ben ilk çocuğumu dikiş ağrılarım yüzünden sadece emzirmek için alıyordum. Meme ucu yoktu zor bela emziriyordum dikiş ağrısı bir yerden meme ucu acısı bir yerden lohusa terii bi yerden aman allahım kabus gibiydi. 20. Günde iyileştim herkes gitti tek kaldım. Her şey yoluna girdi. Ama ben hala çocuğumu sadece emzirmeek için kucağıma alıyordum. Babası kadar sevip oynatmaadıım vakit geçirmedim. En büyük pişmanlığımdır. Şimdi yeni doğan kızımı kucağımdan indirmiyorum. Sevip öpüp kokluyorum. Ama içimde hep aynısını oğluma yapmamış olmanın vicdan azabı var. Bu histen kurtulmanın tek yolu bebeğinle bol bol vakit geçirmen. Çoğu zaman kolum belim ağrıyor ama indirmiyorum kucağımdan öylece uyuyor ben de kokluyorum onu

Normal doğum dikişi varsa yatakta yan yana uzanarak vakit geçirin sezeryansa sırtüstü uzan al koluna yatın beraber. Yeter ki bol bol sarılın öpüşün koklaşın
Kendimi gördüm anlattıklarınızda. Bende ilk çocuğumda yetemedim besleyemedim sevmekten kucağıma almaktan korktum bi yerine bişey olacak gibi. Hep aman çabuk büyüsün diye baktım. Şimdi her anın tadını çıkarmaya çalışıyorum. Seviyorum kucağıma alıp konuşuyorum. Ama dediğiniz gibi birinciye yapamadıklatım için vicdan azabı duyuyorum 😔

Canım ben iki saatte bir emziriyorum bebeği. Emzirmeden sonra 5 dk iki göğüsü de sağıyorum 10 15 ml falan çıkıyor.
Emzirmeden bir kere bakmak için sağdım kaç ml çıkıyor diye 2 saatlik doluluk ile iki.gogus 60 ml çıkmıştı. Bir hafta olmuştu bakali bugün yine denemek istedim 2 saatlik bekleme ile 55 ml falan cıktı. Artma yok eksilme var. Hiç emzirmeden sağdın mi ne kadar çıkıyor. Neden artmıyor bu sütüm ya. Düzenli emziriyorum bugün 20.günümüz.
Sağmayı hiç dikkate almayın. Bebek gibi çekemiyor kesinlikle. Emzirirken ben hep yettiğini düşünerek emziriyorum. Çook nadir sağıyorum. Bugün emzremedim dışarıda işim vardı gelince mecbur kaldım sağmaya çok çıkmadı ama biliyorum ki bebek emseydi bu kadar az olmayacaktı.

Evet ya şu Emzirme konusunun bu kadar sorun olacagini asla düşünmezdim. Hic aglatmadan cogu zaman o istemeden emzirmeye çalışıyorum ben ama benim de bazen 3 saat vs oluyor Emzirme aralari, sütüm de var, ancak sanirim kalitesi iyi deigl yaramiyor bebege, sut ürünlerinin tamamini ve baklaiglleri tuketmeyi kestim gaz yapmasın diye, ee cok fazla et tuketebilen birisi de değilim, hal boyle olunca Süt var ama sanirim içi boş. Biraz biraz baklagil tuketecegim artik, kadin dogumcum kaliteli yağlar ve protein tuket sürekli dedi. Ceviz findik fistik artik biraz daha fazlaca tüketecegim ben de.
Keske biraz sagdigimda fazlaca gelse sütüm de ya, mamajo marka sagma makinasi kullanıyorum, cihazda mi sorun var anlayamadim, sütüm var ama sagdigimda çıkmıyor.
Bende ceviz falan yemeye çalışıyorum

En guzel ilac onlarn sevgsi sanrm bugn dha iyiyim o her uyudugunda uyudum ve uysnikken dedgnz gbi hic opmeden koklamadan durmadım cok tesekkurler tavsiyenz icin. Evi temzlgi an itibaryle birakiyorum :)

Canim bak srn cozumu bulmudsun nol bol protein almya bak bence sutun kesiin yatiyordur soz konudu olanlrmi bi annenin brbegine sutunun yaramamadi hersey yoluna grcek dha ufaklar toparlancaklar. Sagimi spn seviyede calistiriyomusun eger oyleyse vev gelmiyosa daha cok su icmeye bak hosaf yap muhakkak

Kızlar bebeğimin sağ goz kapakları kirpik dipleri kızarmış ve gözyaşı da akıyor. Birde hapsiriyor. Grip olmuş olabilir mi. Eşim bir kac gündür grip bebeğe yaklaşmadi ama gecme ihtimali var mi sizce
Canım bugün doktordan geldik kizarikli yeni doğanlarda oluyor mus hapsirmada normalmiş

Sut kanallarin tikandiysada az cikar den hic kafayi takma miktar kanallarni acmaya bak hic dertlik kizariklik kalmicak dekilde sut kanalina baski uyguladgnda mrmrucundn sut aksna kdr devam rt ksnal tikanikken brnmde oyleydi kanal acilinca srn durdursmicaksnv emin ol ayrca surekli ztn rmzrdgn icin cabuk bosaliyodur. Gerekirse dogum yaptigign hastanrnin emzrme dansmanina gt brn gittim o kdr yardmci olduki elle kanali scti anlatti gösterdi bu hizmetten yararlanablrsn sende kesin vardr danisman

Sağmayı hiç dikkate almayın. Bebek gibi çekemiyor kesinlikle. Emzirirken ben hep yettiğini düşünerek emziriyorum. Çook nadir sağıyorum. Bugün emzremedim dışarıda işim vardı gelince mecbur kaldım sağmaya çok çıkmadı ama biliyorum ki bebek emseydi bu kadar az olmayacaktı.
Ya bilmiyorum ki benim oğlan çok güçsüz geçiyor memede uyuyor devamlı oynuyorum bir yerleriyle ama uyanıp güçlü çekmiyor uyurken yavaş yavaş çekiyor o yüzden makineden iyi çekiyor mu emin olamıyorum

X