2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Canım doğduğu kiloya göre yaptım. Ben mama verdim zaten sütle beraber malesef ilk üç gün sütüm gelmiyordu. 70 gr vermişti gittiğimizde 5. Gün. Sonra 10Gün sonra gittiğimizde 400 gr almıştı. Ben günde 3 -4 sefer 30 cc mama veriyordum. Emzirme danışmanı sadece o kadar mama ile o kiloyu alamaz dedi rahatladım. Sonra devam ettik mamaya sütle beraber. Yine günde 3-4 sefer 30 yada 45cc den. Son üç gündür günde 1 60 cc ye düşürdüm elhamdulillah. Doktor 4700 dedi. 1.300 almış yani
Mama saatlerini nasil ayarliyorsunuz memeyi birakmadi mi bugünde benim sütüm yetmedi gibi geldi biberonla sağdığım sütü verdim

Kızlar gözlerim kan toplamış uykusuzluktan.
Bebek uyumuyor tıpışlıyorum saatlerce yarım saat uyuyup geri uyanıyor.
Şimdiden tükendim ben bu bebek nasıl büyüyecek 😢

Sade ictim sadece biraz şeker ekledim kızımda herşeye kimyon koymuştum tiksindim şimdi kimyonu icemem sanırım hic denemedim ama benimde bağırsaklarımi fena çalıştırıyor üstünde günde en fazla iki defa tüketilir diyor ama ben bir defa içiyorum onda bile benim bağırsaklar gurul gurul çalışıyor oğlanda emerken alttan güzel gaz cikartiyor
Bende dünden beri başladım günde bir tane içiyorum ins iyi gelir bebeğime

Mama saatlerini nasil ayarliyorsunuz memeyi birakmadi mi bugünde benim sütüm yetmedi gibi geldi biberonla sağdığım sütü verdim
Şöyle benim sütüm bitiyor böyle mesela bir damla ötesine geçmiyordu o zaman mamayı veriyordum. Sabah kalkar kalkmaz bir, öğlen 3 gibi bir akşam 7 de bir de gece 12 de veriyordum. Dört kez ediyordu bazen beş bile oluyordu ama ilk başlarda. Sayı gittikçe düştü çünkü bebeğim meme emmeye devam ediyordu. Çok şükür yaşamadık öyle birşey. Ben sütümü sağmayı denediğimde 5-10cc geliyordu moralim bozulduğu için bırakmıştım.

Canım bunları yapabilmem için meme ucumun çıkması lazım. Sağdıktan sonra çıkıyor sonra geri iniyor.
Biraz daha zaman lazım sanırım.
Canım benimde bir gogsumun var birinin yok ucu nasıl birşeyse :) sunu anladim ucla isi yok emmenin (Kızlarda ucu yok diye silikon üç kullandım neler çektim neler gerçekten çok zor o ucu kullanmak eğer imkanın varsa memeyi tutabiliyorsa bırakmaya çalış ucu direk emzirebilmek büyük konformus meğerse ) ucu olmayani da emiyor digerine gore zor aliyor agzina ama aliyor emiyor iki kere çekince ucu çıkıyor zaten sonra kolayca emmeye başlıyor

@Smykzlhnn cnm bizimde akıyor ve çapaklanıyor ama doktorum engeç 1 yaşına kadar geçer endşelenmeyin dedi çevremdede olanlar hep 4-5aya geçmiş bence endişelenmeyin göz masajını bende yapmaya çalışıyorum bakalım.ama geçer yani endişelenmeyin.
Insllh canim insllh🤲bugun acile gittik goz doktoruna gelin yarin dediler sadece gozunu temizlediler..yarin gidicez goz doktoruna insallhh

Bebeğinin genzi dolu olan var mı? Burnu tıkalı değil serum fizyolojikle temizliyorum ama genzi dolu balgam var belli. Ne yapmam lazım başına gelen var mı?

Bagi dandini var anakucağı otomatik. Başka markalar da var benzer. Şekil olarak nunaya benzetmişler. Bi arkadaşımın arkadaşı satıyordu da öyle gördüm ben de. Alacaktım ama kilo kapasitesi azdı. Malum evde 3 yaşında Bi velet daha var. Asla binmeden durmaz diye vazgeçtim. Nuna aldım ben. Otomatik değil ama oğlum binse de bişey olmuyor çok sağlam. 25 kilo kapasitesi var zaten. Ama kötü olan şu ki kızım hiç durmuyor. 🥴 Oğlum çok severdi bu ana kucağını. Kız da sever dedim ama yok. Oto koltuğu olan ana kucağında daha çok duruyor daha çok uyuyor
Ben de kızımdan emin değilim üstüne çıkar kırar diye almadım ama artık ciddi ihtiyaç oldu zorlanıyorum bu şekilde.

Dediğin gibi benim büyük kızım salıncak, bebek arabası, puset her yerde uyurdu sakin biri bebekti ama bu kızım öyle değil, en mutlu rahat olduğu yerde bile on dakikadan fazla uyumuyor 😬
Sabaha kadar bir elim beşikte, bıraktığım anda ıkıl ıkıl sesler çıkarmaya başlıyor

Şöyle benim sütüm bitiyor böyle mesela bir damla ötesine geçmiyordu o zaman mamayı veriyordum. Sabah kalkar kalkmaz bir, öğlen 3 gibi bir akşam 7 de bir de gece 12 de veriyordum. Dört kez ediyordu bazen beş bile oluyordu ama ilk başlarda. Sayı gittikçe düştü çünkü bebeğim meme emmeye devam ediyordu. Çok şükür yaşamadık öyle birşey. Ben sütümü sağmayı denediğimde 5-10cc geliyordu moralim bozulduğu için bırakmıştım.
Bende onu çok takiyorum bırakır mı diye yoksa bazen hala ağliyor araniyor dün sağdiğim sütü verdim öyle uyudu sıkınca geliyor ama huysuzlanıp kendini atiyor çok emince yetmiyor ikisini emip hala huzursuzlandığında veriyordum şimdi emzirme danişmani görüştüm idare etmeye çalişiyorum süt olmadiğinda öyle ağlamaz dedi ama açmı diye üzülüyorum öyle olunca bir de çok zor uyanıyor iki defa biberon verdim ama biberon varsa bu iş çözülmez diyorlar.

Bende onu çok takiyorum bırakır mı diye yoksa bazen hala ağliyor araniyor dün sağdiğim sütü verdim öyle uyudu sıkınca geliyor ama huysuzlanıp kendini atiyor çok emince yetmiyor ikisini emip hala huzursuzlandığında veriyordum şimdi emzirme danişmani görüştüm idare etmeye çalişiyorum süt olmadiğinda öyle ağlamaz dedi ama açmı diye üzülüyorum öyle olunca bir de çok zor uyanıyor iki defa biberon verdim ama biberon varsa bu iş çözülmez diyorlar.
Her emzirmenden sonra çiş yapmışmı diye bak kakasına bak ben artık çişini kakasını baz alıyorum ya doktor öyle dedi günde 5-6 bez çiş varsa yetiyor demekmiş

Canım benimde bir gogsumun var birinin yok ucu nasıl birşeyse :) sunu anladim ucla isi yok emmenin (Kızlarda ucu yok diye silikon üç kullandım neler çektim neler gerçekten çok zor o ucu kullanmak eğer imkanın varsa memeyi tutabiliyorsa bırakmaya çalış ucu direk emzirebilmek büyük konformus meğerse ) ucu olmayani da emiyor digerine gore zor aliyor agzina ama aliyor emiyor iki kere çekince ucu çıkıyor zaten sonra kolayca emmeye başlıyor
Memeyi almaya çalışıyor ama çekemiyor diliyle dokunup sonra geri bırakıyor. Silikon uç zor ve kullanışsız direk emmesi gerçekten çok büyük kolaylık.

Emzirme danışmanı nereden bulabiliriz hastanelerde mi?

X