2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Hakkınızda hayırlısı olsun. Zor bir karar. iç kanama geçirdigim için ben mecburen alınmıştı bi tanesi. Yetersizlik hissi dahi yasatti bu durum bana. Ama en onemlisi saglik oldugu icin baska dr larada görunmenizde fayda var. En hayirlisi ne ise oyle olur umarim🙏
Rabbim yüzünüzü güldürsün kızlar unuttursun bunları inşallah

Kızlar bugün transferin 1. Günü dün oldum biliyorsunuz 🙈 kasıkta batmalar oldu mu sizde de? Ara ara sağ ve sol kasigima bisiler batıyor, belirti manasında demiyorum değildir de bunu yaşayan oldu mu 😁 bide ben bugün çok çok çok acıktım doymak bilmedim 😁
Benim de 1. günüm ara ara sol tarafta batmalar oluyor

Ben endometriosis hastasıyım daha önce bir kez ameliyat oldum yumurtalıktaki kist alındı ve yapşıklıklar açıldı ancak ameliyattan sonra doktor özellikle tüpün bir tanesinde şişlik ve deformasyon olduğunu belirtmiş ama geçişler olduğu için müdahale etmemiş bırakmış. Sonrasında tüp bebek denemeleri oldu tutmadı. En son endometriosis ile ilgili görüştüğüm doktor o şiş tüpten rahme sıvı aktığını ve tutunmayı olumsuz etkileyeceğini söyledi. Hoş zaten rahim içim de genel olarak sağlıksızmış baya detaylı 🙁 bana bir dahaki denemeden önce tüpü almayı önerdi şansımı yükseltmek için ve transfer öncesi 2-3 aylık bir rahim dinlendirme baskılama süreci tabi ama çok kararsızım.
Hmm anladm canım Allah yardımcın olsun insallah🙁

Ben bol karbonhidrat istiyorum hamur işleri tatlılar filan 🤦🏻‍♀️
İlacı ıslatıyorum, gözümü kapatıyorum ucuna pıt biraz itiyorum kayıyor o kadar daha itemiyorum geri akıyor zaten ama fazlasını yapamam hep böyle yaptım umarım sorun olmaz :bicak:
Bende çok zorlanmıştım hemşire bana kayganlaştırıcı kullanabilirsin demişti eczaneden almıştım bide çilekli almışım baya işe yaramıştı🤭😄

Ben endometriosis hastasıyım daha önce bir kez ameliyat oldum yumurtalıktaki kist alındı ve yapşıklıklar açıldı ancak ameliyattan sonra doktor özellikle tüpün bir tanesinde şişlik ve deformasyon olduğunu belirtmiş ama geçişler olduğu için müdahale etmemiş bırakmış. Sonrasında tüp bebek denemeleri oldu tutmadı. En son endometriosis ile ilgili görüştüğüm doktor o şiş tüpten rahme sıvı aktığını ve tutunmayı olumsuz etkileyeceğini söyledi. Hoş zaten rahim içim de genel olarak sağlıksızmış baya detaylı 🙁 bana bir dahaki denemeden önce tüpü almayı önerdi şansımı yükseltmek için ve transfer öncesi 2-3 aylık bir rahim dinlendirme baskılama süreci tabi ama çok kararsızım.
tüpte şişme varsa mutlaka aldırın tüp bebekten önce benimde çikolata kistinden şişti boşa gitti denemelerim emeğinize yazık olmasın

İlacı ıslatıyorum, gözümü kapatıyorum ucuna pıt biraz itiyorum kayıyor o kadar daha itemiyorum geri akıyor zaten ama fazlasını yapamam hep böyle yaptım umarım sorun olmaz :bicak:
canım ilacı ıslatınca kolay gidiosa iyi mantık yada kayganlaştırıcı mı kullansak ben kasarım diye korkuorum

Karar verememekte haklısın tabi ki ama şöyle düşün belki defalarca deneyeceksin tüp bebek ama tutunmayı engellediği sürece o tüpün sana bir faydası olmayacak ki daha çok uğraştıracak seni. Ama yine için rahat etmiyorsa başka bir doktorla daha görüş, ben de kaç doktora gittim aynı şeyi söylediler hep🤷🏻‍♀️ Hakkımızda hayırlısı olsun..

Kızlar Merhaba ben de test sonucumu paylaşmak istiyorum. Nisan 3 transfer günümdü. 5. Gun tek embriyo transfer edilmişti. Bi kaç gün idrar testi yaptım çift çizgi cıktı. Bugün de kan testi verdim. 816,4 cıktı. 2 gün sonra tekrarlanacak. Allahım hepimizin inşallah yüzünü güldürsün 😇
Maşallah ne güzel bir rakam çıkmış 🥰🥰🥰 2 gün sonra da en az ikiye katlayacak inanıyorum 🙏🏻 gözünüz aydın şimdiden 💃💃💃❤️
Kîzlar ben transferimi oldum geldim bir iki saat oluyor🤲🏻Benim test günüm 23 Nisan😊🐣
Hayırlı uğurlu olsun inşallah 🙏🏻 güzel haberler verirsiniz bize 🥰

Benim
Kızlar bugün transferin 1. Günü dün oldum biliyorsunuz 🙈 kasıkta batmalar oldu mu sizde de? Ara ara sağ ve sol kasigima bisiler batıyor, belirti manasında demiyorum değildir de bunu yaşayan oldu mu 😁 bide ben bugün çok çok çok acıktım doymak bilmedim 😁
Evet bana da ilk üç gün her tarafımda batmalar ve yoğun ağrılar oluyordu. 4 ve 5'te hiçbir belirti kalmadı. 6 ve 7'de varla yok arası karın bölgemde hafif batmalar oldu. 8'de bir adet sancısı başladı kasığımda, 9. gün epey artınca, ki normalde adetimde o kadar sancım olmazdı, gittim test aldım, sonuç öylece pozitif çıktı.

Tamam canlar vereceğim tabi ki . 🤲🥰
Kızlar iyi akşamlar,
Bugün gittim tedavim için, muayene oldum şuan da 3 tane yumurtan var dedi. Hemen iğnelere başlayalım dedi ayrıca bir sürü testler istedi eşim ve benden sağlık ocağında yaptırabilirsiniz yada devlet Hastanesi'nde dedi. İğnelere bu akşam saat 6-8 arası başla ve her akşam aynı saatte ol dedi. İğneleri aldık ilk iki adet ignemi oldum Allahım izniyle. Yarın da sağlık ocağına gidip istediği tahlilleri yaptıracağım. Haftaya Pazartesi gel yine ultrason ile bakacağız bakalım iğneler nasıl sonuçlar vermiş ona göre diğer haftayı planlayacagiz dedi. Şimdilik böyle kızlar durumlar iğneler de şunlar.

Eklentiler

• IMG-20210413-WA0081.jpg
    IMG-20210413-WA0081.jpg
    112,7 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG-20210413-WA0080.jpg
    IMG-20210413-WA0080.jpg
    69,1 KB · Görüntüleme: 16
Canım öncelikle çok geçmiş olsun. Benim de sol tüpümde aynı problem vardi. Hem de unicorn uterus yani yarim rahimliyim. Doktorum tüpümü almayı önerdi. Icerisindeki sivinin zehirli olduğunu ve bebeğe zarar vereceğini hatta bebegin tutunmasını tamamen engelleyecegini söyledi. Hiç tereddüt etmeden aldırdım zaten normal yolla bebeğim olmuyodu. Doktoruma güvenip ne kadar verdiyse onayladım. Inşallah senin de hakkında hayırlısı olur 🙏🙏
Amin inşallah çok teşekkür ederim canım sana da çok geçmiş olsun . Peki sonrasında ilk tedavin mi bu sürecini çok takip edemedim kusura bakma lütfen? Sonuçlardan beni de haberdar edersen çok sevinirim . Çok kararsızım 😥

kızlar benimde 21nisan transfer tarihi benim 5.deneme olcak ama daha önce hep jel kullanmıştım bu sefer progestan fitil verdi fitili kullananlar nereye kadar yerleştiriısunuz zor mu🙈
Ben hiç zorlanmıyorum, çoğunlukla işaret parmağımla ittirdim ki hâlâ öyle devam ediyorum, sonuç bildiğiniz gibi pozitif. Çok kasmayın yani. Akışına bırakın. 😊

Hmm anladm canım Allah yardımcın olsun insallah🙁
Sağol canm amin
Karar verememekte haklısın tabi ki ama şöyle düşün belki defalarca deneyeceksin tüp bebek ama tutunmayı engellediği sürece o tüpün sana bir faydası olmayacak ki daha çok uğraştıracak seni. Ama yine için rahat etmiyorsa başka bir doktorla daha görüş, ben de kaç doktora gittim aynı şeyi söylediler hep🤷🏻‍♀️ Hakkımızda hayırlısı olsun..
öyle yapıcam canım bir iki yere daha sorup karar vericem ama zaman da malesef önemli yaşım da geçiyor süreçler uzun inşallah en hayırlı kararı verebilirim biran önce sonra tedaviye devam🤷🏻‍♀️

Hakkınızda hayırlısı olsun. Zor bir karar. iç kanama geçirdigim için ben mecburen alınmıştı bi tanesi. Yetersizlik hissi dahi yasatti bu durum bana. Ama en onemlisi saglik oldugu icin baska dr larada görunmenizde fayda var. En hayirlisi ne ise oyle olur umarimm

X