2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
Kızlar 2 gündür bebeğim cok değişti. Ne gece ne gündüz uyuyor. Meme emmek istemiyor. Süreli kucak istiyor. Dün gece dk başı kalkti. Memeyi alinca uyuyor. Besige yatirnca tekrar uyaniyor. Bugün cok huzursuzdu cok ağladı. Acaba dişmi çıkaracak? Diş çıkaran arkadaşlar öncesini yazarmisiniz ltfn
Aynen böyleydi
Bizim şimdi 2 dişimiz var :)

Kızlar ben yarın ise basliyorum kızımı uyuttum kendim de yatağa girdim .içim burkuluyor 6aydir yarım saat bile uzak kalmadım. Çok çaresiz gibiyim keşke sirtima sarılıp ise götürsem.
İşe başlayan arkadaşlar bebeğim aç kalmaz dimi
Bı öğün ek gıdaya başladım .formul mama da aldım lazım olur belki diye ama hiç yapmadım daha önce 6aylik bebek kaç CC suya jac ölçü yer bı öğünde

Kızlar ben yarın ise basliyorum kızımı uyuttum kendim de yatağa girdim .içim burkuluyor 6aydir yarım saat bile uzak kalmadım. Çok çaresiz gibiyim keşke sirtima sarılıp ise götürsem.
Bı öğün ek gıdaya başladım .formul mama da aldım lazım olur belki diye ama hiç yapmadım daha önce 6aylik bebek kaç CC suya jac ölçü yer bı öğünde
Şuan yazdiklariniz içime oturdu. 1.5 ay sonra işe başlayacağım nasipse ama başlayacağım tarihi düşündükçe içim daralıyor. 1 saat ayrı kalamazken bütün sabah 6 evden çıkış akşam geliş 8 nasıl olacak hiç bilmiyorum. Sağma etme işi tam bir muamma is yeri çok yoğun. Allah yardimcimiz olsun ne diyim.

Benim de çok az kaldı iznim
Düşündükçe boguluyorum
Benim ki anne sütü alıyor yeni yeni tadimlara başladım
Bide sütüm sağılınca gelmiyor napacağimı bilmiyorum
Rabbim senin de yardimcın olsun
Kim bakacak bebegine

Benim de çok az kaldı iznim
Düşündükçe boguluyorum
Benim ki anne sütü alıyor yeni yeni tadimlara başladım
Bide sütüm sağılınca gelmiyor napacağimı bilmiyorum
Rabbim senin de yardimcın olsun
Kim bakacak bebegine
bebeğime KV bakacak çok gönülsüz ama oda alışır zamanla
Sadece anne sütü alıyor benimde bebeğim sağma ile sutum yetmecek diye çok endişe ettim.saat 2-2bucuk gibi eve geleceğim bı yaşına kadar ama yinede çok zormuş

4 aylikken beni emmeyi birakti bebegim.suan 7 aylik olmak uzereyiz.3 saatte bir 4 olcek mama veriyorum.gece bazen tek bazen 2 beslenmeyle.ama gece uykusu uzun.1 aydir ek gida aliyor ama hala ek gidayi ogun olarak kabul etmiyor sadece beslenme zamanini yarim saat yada 1 saat geciktiriyorum.devam sutunun ustunde yazar aslinda ayina gore ne kadar verecegin.yarin icin sanada bebeginede bol sans

Kızlar size birşey soracağım. Pekmezde şeker varya, bebeklere de şeker önermezler. Ama dolaylı yoldan pekmezle yemiş oluyor rafine şekeri sakıncası yok mu bunun. Ben mı yanlış biliyorum

Ekleme yapıyorum :) Netten yapımına baktım şeker konmadan direkt meyve şekeriyle tatlanıyor anladigim kadariyla :)
ne kadar hijyeniktir bilmiyorum ama ev yapimi pekmez aldim onu kullaniyoruz.doktorumuz dedi bizede canim.malum ilk bebek olunca doktor ne derse o :)aynen meyveyi kaynatarak yapiyorlar seker ilave koymuyorlar yaparlarken.

ne kadar hijyeniktir bilmiyorum ama ev yapimi pekmez aldim onu kullaniyoruz.doktorumuz dedi bizede canim.malum ilk bebek olunca doktor ne derse o :)aynen meyveyi kaynatarak yapiyorlar seker ilave koymuyorlar yaparlarken.
Aynen ilk bebiş olunca doktor ne derse o :) ben daha hiç tatlı birşey vermiyordum bizimki de hiç almıyordu. Bugün meyve filedi ile şeftali verdim yaaa o kadar ilgisini çekti ki. Suyu yarısı mama sandalyesi yarısı midesine gidecek şekilde içip posasını bıraktı :)

Aynen ilk bebiş olunca doktor ne derse o :) ben daha hiç tatlı birşey vermiyordum bizimki de hiç almıyordu. Bugün meyve filedi ile şeftali verdim yaaa o kadar ilgisini çekti ki. Suyu yarısı mama sandalyesi yarısı midesine gidecek şekilde içip posasını bıraktı :)
senin kiz uyanik cikti desene:)agzinin tadini biliyor kuzucuk.bizimki somurgen tadsiz tutsuz ne verse yer garibim hic ayirt etmez :)

senin kiz uyanik cikti desene:)agzinin tadini biliyor kuzucuk.bizimki somurgen tadsiz tutsuz ne verse yer garibim hic ayirt etmez :)
Haha bizimki yemek seçiyor valla. Sebze püresi yer ama havuç tatlı olduğu için içine bir parçada koysam anliyor. Asla yemez. Yumurta sarısı yer ama zeytinyağ dökersem üstüne yemez. Muhallebi yemez ama yoğurt yer. Birde sade yer. Sebze püresi hariç herşeyi. Karistirirsam bildiğin öğk diyor :) senin oğlusun mu vardı canim kızlar biraz cadı mı ne :)

Haha bizimki yemek seçiyor valla. Sebze püresi yer ama havuç tatlı olduğu için içine bir parçada koysam anliyor. Asla yemez. Yumurta sarısı yer ama zeytinyağ dökersem üstüne yemez. Muhallebi yemez ama yoğurt yer. Birde sade yer. Sebze püresi hariç herşeyi. Karistirirsam bildiğin öğk diyor :) senin oğlusun mu vardı canim kızlar biraz cadı mı ne :)
benimkide kiz canim.ya benim somurgen ne versem yedigi icin boyle siz anlatinca cok sasiriyorum garipsiyorum.ama seninki fena olacak baksana sen bu bebek haliyle bile tat ayiriyor.gurmemi dogurdun annesi sen ya,dogustan gurme :)

benimkide kiz canim.ya benim somurgen ne versem yedigi icin boyle siz anlatinca cok sasiriyorum garipsiyorum.ama seninki fena olacak baksana sen bu bebek haliyle bile tat ayiriyor.gurmemi dogurdun annesi sen ya,dogustan gurme :)
Super canim senin bebiş. Inan yiyen bebek nimet nimet. Şükür bnm bebiste secerekte olsa yiyor. Arkadaşımın bebeği sut haricinde hiç birşey yemedi nerdeyse 1.5 yaşına kadar yani yedikleri hep zorla. Inan kadın yaşlandı üzüntüden stresten. Şuan yiyor neyseki. Senin kızına bir maşallah diyelim :)

Super canim senin bebiş. Inan yiyen bebek nimet nimet. Şükür bnm bebiste secerekte olsa yiyor. Arkadaşımın bebeği sut haricinde hiç birşey yemedi nerdeyse 1.5 yaşına kadar yani yedikleri hep zorla. Inan kadın yaşlandı üzüntüden stresten. Şuan yiyor neyseki. Senin kızına bir maşallah diyelim :)
oyle tabi cok sukur.insallah degismezlerde boyle gider.dogdugundan beri bogazina cok duskun 5 saat emzirdigimi hatirliyorum artik aglardim lohusa halimle.bilirmisin bilmem dogum zamani ebe doyurmak diye bisey var.ebeyi doyurmazsan bebek doymazmis bizim burada oyle derler.bebegi odaya getirince esim para vermek istedi ebede dogal olarak o kadar insanin icinde almadi parayi.ilk zamanlar hep soylenirdim.esime senin yuzunden doymuyo bu cocuk diye simdi isimemi yaradi ney :))

iyi geceler kızlar bende işbaşı yaptim
iki haftadir calisiyorum bebegim zaten emmiyordu ben amaliyat oldum ve surekli ilac ictigim icin bizde hipp kullaniyoruz 3 saat araile
bebegim 2 buçuk aylikkenden itibaren k. v. demle birlikte onunla yatiyor bütün bakimi k. v. dem ilgileniyor ben fazla ilgilenemiyorum zaten agrilarim oluyor..
ama hamdolsun şükürler olsun calismamda sakinca yok iyiyim ev isi bebek bakimi daha zor ameliyatlı oldugum için ..
ablalarida yardimci oluyor bakimina
esim sagolsun cok ilgilenir evde oldugu zamanlar
bebegim herseyi agzina sokuyor dis etleri sisti kasinip aciyor galiba hircinlik yapiyor bazen

oyle tabi cok sukur.insallah degismezlerde boyle gider.dogdugundan beri bogazina cok duskun 5 saat emzirdigimi hatirliyorum artik aglardim lohusa halimle.bilirmisin bilmem dogum zamani ebe doyurmak diye bisey var.ebeyi doyurmazsan bebek doymazmis bizim burada oyle derler.bebegi odaya getirince esim para vermek istedi ebede dogal olarak o kadar insanin icinde almadi parayi.ilk zamanlar hep soylenirdim.esime senin yuzunden doymuyo bu cocuk diye simdi isimemi yaradi ney :))
Hahaha bizde de vardır o adet. Ebe göbek bağını keserken göbek ismini koyar. Bebeği getirdiğinde de hediye verilir. Ama burda dogurdugum hastanede hediye fln kabul edilmeyeceği için vermedik bizde. Siz o ebeyi bulun en iyisi :)

Kizlarrr yine ben işe başladım dün malum kızım dün ben işe gidince biberon tutmamış KV ixirememis ben kosarak geldim 12.30 bugün işe gitmedim sabahtan beri biberon deniyoruz.bogusuyoruz.kizim biberon çok güzel tutuyordu tepki mı veriyor anlamadım.nolur bı fikir verin napiyim ben yaa

Kizlarrr yine ben işe başladım dün malum kızım dün ben işe gidince biberon tutmamış KV ixirememis ben kosarak geldim 12.30 bugün işe gitmedim sabahtan beri biberon deniyoruz.bogusuyoruz.kizim biberon çok güzel tutuyordu tepki mı veriyor anlamadım.nolur bı fikir verin napiyim ben yaa
avent in yenidoğan biberonunu deneyin bizimki de sadece onu tutuyor daha önce aldıklarımı tutturamamıştım :KK66:

Ya kızlar ben çok zor durumdayım ek gıdaya geçtim ne yedireceğim bilmiyorum . Nasıl başladınız benim oğlan püre olanı öğürüyor nasıl alıştıracağım bilemedim sebze ne versem çorba olarak mı versem imdat imdat kafam bir duman cankm sıkkın bunu da beceremeyeceğim zaten uyuyamıyorum

X