Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
açılma olmazsa sezeryana alıyolar herhalde sanki benimde öyle olacak gibi öyle hissediyorum niyeyse sancım da yok çok sürprizli gelecek gibi 😀😀 duşta suyum gelse mesela anlar mıyım acaba
Anlarsin pıt diye birsey oluyor ilk. Benimm gece uyurken geldi. Uykum cok hafiftir. Bir damla damlatmadan yataga tuvalete koştum 🤣

Herkese merhaba 35+4 günlük hamileyim bugün kontrolüm vardı , bebeğim makat bebekmiş, 38. Haftada sezeryanla almamız gerek dedi doktor, bebeği bunca zaman dönmeyipde sonradan dönen var mı,

Kızlar ben hiç iyi değilim ya haftalardır gece uyku yok. Bugün daha kötüyüm belim kopuyor odadan odaya yürürken sancı giriyor bebek taş gibi yapıyor kendini sürekli bir de düzensiz kasılma ve sancılar var. Bazen öyle ki kasık ağrım bacagımın eklem yerlerine kadar vuruyor noluyor ya

Kizlar Aralık annesi olucam kısmetse doğum yapanlara bı bakayım dedim 4. Gebeliğim kısmetse supriz yumurta sarılık konusunda sanırım master yaptım ilk 2 bebeklerimde kuvezde yatmıştı ama 3. Doğumda buna izin vermedim günde 2 veya 3 kez mama takviyesi yaptım mama dusuruyodu sarılığı ilk 10 gün önemli benimkiler hep uzamış sarılık oluyolar çok arstirdilar anne sütü sarılığı çıktı o yüzden kızımda mama takviyesi yaptım çok şükür o kuvezde yatmadı

Kızlar ben hiç iyi değilim ya haftalardır gece uyku yok. Bugün daha kötüyüm belim kopuyor odadan odaya yürürken sancı giriyor bebek taş gibi yapıyor kendini sürekli bir de düzensiz kasılma ve sancılar var. Bazen öyle ki kasık ağrım bacagımın eklem yerlerine kadar vuruyor noluyor ya
Şuan aynı senın gibiyim 🥹🥹

Magnezyum içiyor musun canım ben her gün devam ediyorum hala yoksa benim de kasılma ve kramplar çok oluyor. Şu an karnım kasılıyor mesela ama içmesem daha da çok oluyor. Uykusuzluğa alıştım artık gündüz uyuyorum 1-2 saat telafi etmek için

Magnezyum içiyor musun canım ben her gün devam ediyorum hala yoksa benim de kasılma ve kramplar çok oluyor. Şu an karnım kasılıyor mesela ama içmesem daha da çok oluyor. Uykusuzluğa alıştım artık gündüz uyuyorum 1-2 saat telafi etmek için
Ya bana vermedi doktorum neden bilmiyorum daha randevuları da çok var haftaya perşembe.

Belden iğne yaparken kanama oluyor o sıkıntı olabilir dedi doktor bana canım, ama iğnenin etkisi 12 saat zaten belki doktorun o yüzden 12 saati yeterli görmüştür.
Merhaba, Bn acil plansız sezaryene alındım. Gece 9 buçukta kan sulandırıcı yapmıştım, 12 gibi doğuma alındım, spinal yapıldı. Çok şükür iyiyim.

Sezaryen olacaklara tavsiyeler;
Oncelikle mesajlarinizi okuyup tek tel cevap veremiyorum kizlar ama Allah razi olsun hepinizden hep bisiler oluyo tam yazcam yazamiyorum her neyse..
1) Bol yuruyus yapin sezaryen sonrasında da.. Siz yattikca agrilariniz malesef ki artacak
2)İçerideki pıhtılar düştükçe rahatliyorsunuz ilk 24 saat kötü bence ondan sonra rahat
3)Sizi yataktan kaldırmaya yardımcı güçlü biri olsun
4)Depend ben kullandım o dikiş gelen yeri kestik yanlışlıkla altıma yapıyorum tuvalete gidene kadar ped olsa belki akitirdi depend bu konuda iyi ve bi pakette 3 tane kaldı hala depend kullanıyorum
5)Hiç kimsenin soylemedigi bir şey soylicem mutlaka arabanız az sallanan yolun da düzgün olduğu yolları kullansın eşiniz sebebini binince anlarsiniz😅🤣
6)Ameliyathanede rahat olun spinal çok basitmiş valla bakın damar yolu açarken daha çok aciyo hiç acımadı hatta spinal takılırken her neyse her şeyi ameliyat esnasında söyleyin ben gogsumun ikisinin ortasinin alt kısmında bi ağrı hissettim ama böyle varla yok arası dedim normal mi bu dedim normal dedi sonra şey dedi anestezi uzmanı spinal az gelmiş dozaji artıralım
7)Bel agrisi baş ağrısı olmadı bende kızlar 🥳 bir tane nescafe içtim onda da ne olur ne olmaz diye o kadar güzel kısımlar ve dikkat edilmesi gerekenler bunlar sorularinizi alabilirim

Son düzenleme:
X