Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
O ozgeeeee1 canım sen miydin işte memeden süt gelmedi hamileyken vs diye..
Bak benim geliyordu maşallah da besledim geldi ama gelenler hiçbir şeymiş bugün göğsum bi baktım taş gibi kocaman ucunu sıkıyorum çıkan bir şey yok ve çocuğu sadece 2 saat emzirmedim neyse ovaladim masaj yaptım meğersem sütler birikmis taşlaşmış dert etme inan bebek emdikce çoğalıyor

Eşimin destegiyle kalktım canım annem yumuşak şekilde çekiyordu ama eşim sıkı şekilde cekebildigi için o şekilde kalkıyordum bir de bazen yatağa tutunarak kalkıyordum. Eve geldiğimde odada kimse yokken uzandığım yerden kalkmak istedim yapamamistim yuvarlanarak indim koltuktan 😅 azcik sabret gececek hepsi 3. Güne bir şeyin kalmayacak🙏🏻
Senin ağrıların tam ne zaman geçti 🙈

Herkese merhaba 35+4 günlük hamileyim bugün kontrolüm vardı , bebeğim makat bebekmiş, 38. Haftada sezeryanla almamız gerek dedi doktor, bebeği bunca zaman dönmeyipde sonradan dönen var mı,
Selamlar benım bebegım 39. Haftada döndü. Hem de makat geliş bile değildi ayakları vajinadsydı yani daha zor bir pozisyondaydı :) şuan kanalda değil ama acılmam var yarın doktor suni sancıyla baslayacak. 40+5 im. Bebek iri değil 3400 kilo dolayısıyla doktorum beklemede sakıncı görmedi

Yok yok oraları doğru hatırlıyosun bi kap yemek getirmiyodu dipdibe oturmamıza rağmen 😂😂 ben de doğumda nasıl olcak acaba kesin onda da böyle davranır diyodum. Sonra bikaç kez ayar verdim ufak tefek küslükler falan anladı artık anneanne olacağını kendince düzeltti kendisini😂
Oh maşallah çok sevindim valla olsun olduğu kadar 😂😂 ama ayar vermeden de illa yapmıyorlar yani 🤣
Kızlar tek tek etiketleyemedim ben doğurdum 🌸 suyum geldi ama sancı gelmedi suni verdiler bebek kabul etmedi sezeryan olduk 3300 gr 50 cm meleğime kavuştum darısı başınıza 🥰
Allah analı babalı sağlıkla büyütmeyi nasip etsin canım 😍😍

Merhaba, Bn acil plansız sezaryene alındım. Gece 9 buçukta kan sulandırıcı yapmıştım, 12 gibi doğuma alındım, spinal yapıldı. Çok şükür iyiyim.
Aa benim görüştüğüm anestezi doktoru iğneden sonra belli bi saat geçmeden yapmayız dedi genel anestezi veririz dedi neden acaba 🥲
Bebeğin nasıl oldu canım verdiler mi yanına

Sezaryen olacaklara tavsiyeler;
Oncelikle mesajlarinizi okuyup tek tel cevap veremiyorum kizlar ama Allah razi olsun hepinizden hep bisiler oluyo tam yazcam yazamiyorum her neyse..
1) Bol yuruyus yapin sezaryen sonrasında da.. Siz yattikca agrilariniz malesef ki artacak
2)İçerideki pıhtılar düştükçe rahatliyorsunuz ilk 24 saat kötü bence ondan sonra rahat
3)Sizi yataktan kaldırmaya yardımcı güçlü biri olsun
4)Depend ben kullandım o dikiş gelen yeri kestik yanlışlıkla altıma yapıyorum tuvalete gidene kadar ped olsa belki akitirdi depend bu konuda iyi ve bi pakette 3 tane kaldı hala depend kullanıyorum
5)Hiç kimsenin soylemedigi bir şey soylicem mutlaka arabanız az sallanan yolun da düzgün olduğu yolları kullansın eşiniz sebebini binince anlarsiniz😅🤣
6)Ameliyathanede rahat olun spinal çok basitmiş valla bakın damar yolu açarken daha çok aciyo hiç acımadı hatta spinal takılırken her neyse her şeyi ameliyat esnasında söyleyin ben gogsumun ikisinin ortasinin alt kısmında bi ağrı hissettim ama böyle varla yok arası dedim normal mi bu dedim normal dedi sonra şey dedi anestezi uzmanı spinal az gelmiş dozaji artıralım
7)Bel agrisi baş ağrısı olmadı bende kızlar 🥳 bir tane nescafe içtim onda da ne olur ne olmaz diye o kadar güzel kısımlar ve dikkat edilmesi gerekenler bunlar sorularinizi alabilirim
Teşekkür ederiz canım bilgiler için 🙏🏻 peki bu ağrılar regl ağrısı gibi mi yoksa daha farklı mı?

Daha önce hiç kimyasal gebelik geçirdin mi pıhtı atarken öyle bi agri diğer agrida regl ile alakasi yok ama tarif edemiyom birde hareket edince oluyo can acıtıyor baya
Yok canım geçirmedim, bıçak yarası gibi bir şey o zaman diğer ağrı da. Senin zor kısımlar geçti şükür bundan sonra rahat edersin. Darısı başımıza 🙏🏻

Ben gram uyuyamadim ya..benim kiz dun inletti ortaligi gaz sancisi yuzunden.oof caresizlik hissi cok zor😭
Aynısıı :KK43:
Annem gitti kv geldi biz artık odamıza geçelim dedik. Eşimin şansına bebisle ilk gecesiydi çok fenaydı :KK43: yavrum ikiniyor sürekli sadece memede durmak istiyor kucakta uyutuyoruz 5 dk sonra uyanıyor gaz sancısı suratından belli çok üzüldüm 🥺 sonra alttan çıkartıp gazını yaptı ama zaten biz uyutmak için 4-5 saat ugrasmistik. Artık pertim çıktı. 😩

Aynısıı :KK43:
Annem gitti kv geldi biz artık odamıza geçelim dedik. Eşimin şansına bebisle ilk gecesiydi çok fenaydı :KK43: yavrum ikiniyor sürekli sadece memede durmak istiyor kucakta uyutuyoruz 5 dk sonra uyanıyor gaz sancısı suratından belli çok üzüldüm 🥺 sonra alttan çıkartıp gazını yaptı ama zaten biz uyutmak için 4-5 saat ugrasmistik. Artık pertim çıktı. 😩
Bende de ayni.3. hafta gaz baslangic haftasi diye okumustum
Tamda oyle oldu.rezene iciyorum biraz rahatlatiyor..

Dr'a 3. Gün kontrolüne gittiğimde hala kalkarken problem yaşıyordum ama tam olarak 1 haftada falan geçmiştir herhalde bilemedim🙈
Benimde 3.gun durum oylr🤣🙈🙈 sol tarafta batma gibi acı oluyo ayaktayken bandajdan sanirim🤣🤣 eyvahhh kaldı 4 o zaman
Birde bebisi ben kucağımda emziremiyorim hem ağır geliyor hemde dikise baskı yapınca canım aciyo böyle yatarak emziriyorum sen nasıl yapıyordun?
Goguslerim taş gibi oldu sanırım benimde sağmam gerekcek

Kızlar herkesin bebişinde gaz sorunu var sanırım, neden acaba ya? Erkek bebeklerde kızlara göre daha çok olur diyorlar ama etrafımda yakın zamanda doğuran herkesin bebeği gaz sorunu çekiyor. Ben oğlumda yaşamamıştım inşallah bunda da olmaz. Bunu önceden çözmenin bir yolu var mı acaba?

Benimde 3.gun durum oylr🤣🙈🙈 sol tarafta batma gibi acı oluyo ayaktayken bandajdan sanirim🤣🤣 eyvahhh kaldı 4 o zaman
Birde bebisi ben kucağımda emziremiyorim hem ağır geliyor hemde dikise baskı yapınca canım aciyo böyle yatarak emziriyorum sen nasıl yapıyordun?
Goguslerim taş gibi oldu sanırım benimde sağmam gerekcek
Benim kolumun altına,bebeğin altina yastık koyuyorlardi destek olsun diye. Yastığı reflü yatağı gibi açılı tutup kafası yukarıda olacak şekilde emziriyordum. Bir süre sonra ayakta gezerek emzirmeye başladım yuruyus de yapmam gerektiği için. Sağ sağ canım mastit olma dondurucuya atarsın

X