2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Oy maşallah kiz mi oğlan mi kilosu çok iyi biz de perşembe günü doktordaydık 5450, 61cm kiz bnimki doktor ekgıdaya geçmemi onerdi ki zaten yavaş yavaş her gün bir kaşık veriyorum şimdi aşagı yukari yarim pure bitiyor ama kilosu bana gore az geldi sanki benim kizin
Kac aylık oldukı ek gıdaya gec dedi. Doktorlar 6 aydan sonra öneriyor ve en erken 4 aydan sonra verılıyor

Bebeğinin dişleri kaşınan var mı bizimki daha 3 ay 1 haftalık ısırıyor dişliği belli ki bayağı kaşınıyor elimizi ağzına sokup ısırıyor. Tahmini ne zaman çıkar acaba 😬

Kac aylık oldukı ek gıdaya gec dedi. Doktorlar 6 aydan sonra öneriyor ve en erken 4 aydan sonra verılıyor
Valla ben de şaşırdım, daha dün doktordaydim yavaş yavaş başlayım mi ek gıdaya dedim adam şaşırdı, 4. Ay kontrolünde konuşuruz ek gıdadan önce 4. Ayda oturmaya başlayacağız 5. Aya doğru oturması tamamlanırsa anca o zaman geçer ek gıdaya daha böbrekleri ve sindirim sistemi hazır değil dedi, kibar adam olmasa salak misin ne ek gıdası diyecekti 🤦‍♀️ bir de en az 6500 kilo olması lazımmış, ben de ek gıda için sabırsızlanıyorum sütüm olmadığı için mama yeterli gelmiyor hissi var ama zararı olacaksa da ne gerek var yani.

Kızlar 4. Ay uyku gerilemesi başlayan var mı
Geve deliksiz gündüz 4 uyku yapan çocuk gitti yerine adile naşit geldi uyumadan öyle oturmak istiyor boncuk boncuk 😅😅😅😅
Benimki de 1 haftadır böyle uyutabilmek için baya uğraşıyorum bi de uykusu olduğu halde direniyo 😅 geceleri sizinde gözleri kapalı olduğu halde ağlıyor mu bi huysuzluğu vardı. Dün sünnet olduğumuz için anestezinin etkisiyle güzel uyudu. Ama ondan önceki geceler gözleri kapalı ağlıyodu mecbur kucağıma alıp pış pış yapıp yatırıyodum yatışıyodu 7 8 defa kalktığım oldu

Demir kullanmaya devam ediyorum, gyno ferro sanol markası, gebelikte vitamin olarak sadece bunu kullandırdı doktorum. 6 aylık oluncaya dek devam. Evde magnezinc var onu kullanıyorum. Bir de doğumdan sonra süt içmiyordum tekrar başladım, kalsiyum takviyesi yapmazsan yaşlanınca kemik erimesi olur dedi doktor. Bebek bizdeki depolardan kullanıyormuş. Gebelikte de sevmediğim halde her gün muhakkak süt yoğurt Yedim.
Allahım ben süte ağzımı suremiyorum . alerjisi var. kıymetini bilin bende süt içmeyi sevmezdim. ama herseyde süt varmis meğersem.
şimdi ılık ılık muzlu süt olsa nasıl içerdim. :KK43:
vitamin kalsiyum kullanıyorum .unuttuğum zaman dişlerim sızlıyor artık

Sizin s0nnet sonrası nasıl bezlediniz? Karton bardak koydunuz mu

Ne güzel 🙏🏻 biz dün olduk. Baya ağladı gece 10 da fitil verdim rahatladı. Şimdi gülücükler saçıyor çok şükür 🙏🏻 ams dün hiç bitmicek gibiydi çok korktum. Bzm doktorumuz karton bardak önermedi altını değiştirirken bolca krem sıkıyorum o bölgeye kapatıyorum
Çok geçmiş olsun, biz de 6 saatte bir calpol vermiştik çok ağrısı sıkıntısı olmamıştı.
Bende zaten fıtık vardı. Doğumdan sonra daha da arttı şikayetlerim. Kızım uyumamakta ısrar edince ayağımda sallıyorum. Ağrım 1se 3 oluyor. O uyuduktan sonra ben uyuyamıyorum o zaman da dizlerimin ağrısından 😬
Ana kucağı almayı denediniz mi , yan sallanan türünden alın kanepede oturduğunuz yerden ayaklarınızla sallayabilirsiniz , bebekler seviyor genelde.

Kızlar saç dökülmesi için ne önerirsiniz şampuan vitamin çok kötü durumda saçlarım 😢
Canım yves rocher nin saç dökülmesine karşı sampuanini öneririm, aşırı saç dökülmesi yaşadığım bir dönemde kullanmaya başladım, çok faydasını gördüm, yıllardır da kullanıyorum.

Valla ben de şaşırdım, daha dün doktordaydim yavaş yavaş başlayım mi ek gıdaya dedim adam şaşırdı, 4. Ay kontrolünde konuşuruz ek gıdadan önce 4. Ayda oturmaya başlayacağız 5. Aya doğru oturması tamamlanırsa anca o zaman geçer ek gıdaya daha böbrekleri ve sindirim sistemi hazır değil dedi, kibar adam olmasa salak misin ne ek gıdası diyecekti 🤦‍♀️ bir de en az 6500 kilo olması lazımmış, ben de ek gıda için sabırsızlanıyorum sütüm olmadığı için mama yeterli gelmiyor hissi var ama zararı olacaksa da ne gerek var yani.
Bugün 5. ayımıza girdik, 5800 olabildik daha. Bebeğim normalden zayıf, yavas yavas oturtuyorum destekli. beşikten kafasını kaldırıyor ama oyun halısında karın üstü dururken kaldıramıyor. Sebebini anlayamadım bi türlü.

Bugün 5. ayımıza girdik, 5800 olabildik daha. Bebeğim normalden zayıf, yavas yavas oturtuyorum destekli. beşikten kafasını kaldırıyor ama oyun halısında karın üstü dururken kaldıramıyor. Sebebini anlayamadım bi türlü.
Anne sütü mu alıyor mama takviyesi de var mı? Yüzüstü yatarken kafasını kaldırabilmesi için bir süre egzersiz yapması lazım, biz yaklaşık 1 aydır hergun 5-10 dakika yüz üstü bırakıyoruz daha anca anca kaldırıyor başını, yeni yapmaya başladıysanız ondandır, 1-2 haftaya kasları alışır.

Bende sasirdim almanyadayim cunku burda fazla siki hersey 4 ayindan sonra mi oturtmaya basliyoruz ben 6 biliyorum

Sizin s0nnet sonrası nasıl bezlediniz? Karton bardak koydunuz mu

Ne güzel 🙏🏻 biz dün olduk. Baya ağladı gece 10 da fitil verdim rahatladı. Şimdi gülücükler saçıyor çok şükür 🙏🏻 ams dün hiç bitmicek gibiydi çok korktum. Bzm doktorumuz karton bardak önermedi altını değiştirirken bolca krem sıkıyorum o bölgeye kapatıyorum
Hicbirsey koymadim
Dr. Krem yazmisti zaten kremi surup bezliyordun. Bir de bol bol yikamak cabuk iylestiriyormus de. Oyle demisti.

X