2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Bende oyleym canim bazen hizli aliyor bazen yavas hemen aklima neler neler geliyor😔bide emerken hirlamis gibi ses geliyor bu aralar 😕😧
Serumul fizyolojigi her emme oncesi ya youtube da Osman Gonulsl in bi videosu va.rburun hiriltisimi neydi video basligi bak bi ona. Once saga yatiriy bebegi sol burnuna sonra sola yatiriyo sag burnuna ardindan yuz ustu cevirip gaz cikarir gibi sirtina vuruyo bayag ise yariyor canim

Kızlar anakucagi almaya karar verdim. Otomatik sallananlar 1000 TL civarı. Manuel sallanan ve titreşimli bir model var, 360 TL. Kullananlardan yorum rica ediyorum. Manuel sallananlar kullanışlı mi yoksa mutlaka otomatik sallanan mi olmalı?
Manuel olan bondigo markası
Bandigoyu bilmiyorum nasıl sallanması ama biz de nuna aldık. O da manuel. Ama elle bir kez dokununca bir süre kendi sallanıyor gidip geliyor. Titreşimi yok.
Otomatik ler daha iyidir tabi. Ama kilo kapasitesi düşük diye almak istemedim oğlum da biner kırılır diye. Nitekim kızımdan çok o oturuyor 🥴

Ayakta dolaşarak, hatta hoplaya zıplaya dans ederek filan (şaka değil gayet ciddiyim 😅) emzirmeyi denedin mi hiç? Benim kız bi ara anca öyle emiyordu. Ahhh cimcime ne çektirdi bana 🤦🏻‍♀️ şimdi kardeşini kıskanıyor emcem emcem diye peşimde dolanıp duruyor 😅 bi ara da fön sesi ile emziriyordum (süpürge sesi, aspiratör sesi vs)
Ne kadar aynı şeyleri yaşamışız. Ben senin gibi zorlanmadım Bi dönem meme reddi oluyor bebeklerde. Memede bağırıp ağlıyor almıyor falan. O dönem ben de ayakta emzirdim uzun Bi süre hoplaya zıplaya. Şimdi de yapıyorum bazen

Canim belki daha iucuk diye almamisti gucu yoktu olabilir mi acaba sanki bence senin miniginde tutacak hepsini gibi geliyo icimden seninkide heveslencek. Bi de mesela akt degistirirken agladi diyelim o zaman bi denesen hic pes etme olcak bence buyuk kolaylik zor zaman kurtaricisi resmen nuku denedikten snrada yaz buraya merakederim 🥰🥰
Ay ağzın bal yesin. Oğlumda çok çektim emzik almadı diye. O da ilk Bi iki ay aldı bıraktı sonra. Kızım da en başta çok az alıyordu şimdi hiç almıyor. Deniyorum zaman zaman. Kusmasa zorlarım da bu ara çok kusup korkutuyor beni. Bibsi almayan başka almaz diyorlar ama denemekte fayda var.
Deniyorum Bi de hee fırsatta. Çok öğürüyor. Emziğin tamamı ağza girince Bi tiksinip öğürerek atması var ki kıyamıyorum da

Serumul fizyolojigi her emme oncesi ya youtube da Osman Gonulsl in bi videosu va.rburun hiriltisimi neydi video basligi bak bi ona. Once saga yatiriy bebegi sol burnuna sonra sola yatiriyo sag burnuna ardindan yuz ustu cevirip gaz cikarir gibi sirtina vuruyo bayag ise yariyor canim
Ben öyle yapıyorum. Kızlar bu şekilde yaparsanız çok iyi oluyor. En başta insan korkuyor yapmaya ama alışınca kolay. Hasta olunca kendime bile yapıyorum ben bunu.

Bizim yarın 1. Ay aşımız ve kontrolumuz var çok korkuyorum aşıda ağlarsa nasıl tutcam ben kendimi diye ahh ana yüreğii 🥺 uykuya geçişte zorlanan bebişler için bi önerim var ben oğluşu en baştan beri her yatırışımda hazır kundak aldık onla kundaklıyorum şapkasını takıyorum ağzına emzik verip ya sağa yada sola bedeni yan dönük şekilde yatırıyorum poposunu ağlarsa eee pışpış diyerek minik minik vuruyorum uyuyo hemen. Hatta artık o kadar alıştıkı kundaklandığı gibi susuyo şapkası takıldığı gibi gözleri kapatıp ağzını aralıyo emziği verdimmi kendi kendine uyuyo. 😴 Her uykuya böyle hazırlandığımız için alıştı sanırım. 🤔 1Bide anne baba olarak biz uykuya çok düşkünüz ikimizinde uyku sevgisinden almışta olabilir tabi 🤭😁😴

Ne kadar aynı şeyleri yaşamışız. Ben senin gibi zorlanmadım Bi dönem meme reddi oluyor bebeklerde. Memede bağırıp ağlıyor almıyor falan. O dönem ben de ayakta emzirdim uzun Bi süre hoplaya zıplaya. Şimdi de yapıyorum bazen
Ayy valla zor işler. Benim kız başta hiç almadı memeyi, silikon uçla uğraştık. Tam onu bıraktı normal emiyor derken dediğin meme reddi dönemi başladı 🤦🏻‍♀️ anca 5.aydan sonra doğru düzgün emer oldu

Tm canim cok tesekkurler hemen bakayim👍🙏

Ayakta dolaşarak, hatta hoplaya zıplaya dans ederek filan (şaka değil gayet ciddiyim 😅) emzirmeyi denedin mi hiç? Benim kız bi ara anca öyle emiyordu. Ahhh cimcime ne çektirdi bana 🤦🏻‍♀️ şimdi kardeşini kıskanıyor emcem emcem diye peşimde dolanıp duruyor 😅 bi ara da fön sesi ile emziriyordum (süpürge sesi, aspiratör sesi vs)
Benim kizce supurge sesini duyunca memeyi birakip uyuyup kaliyor ☺

GAAAZZzzz bizi mahvetti sabaha kadar kıvranıp gaz çıkarmaya çalışıyor herşeyi yapıyoruz ilk çocukta değil tecrübeliyiz aslında ama gaz bambaşka bişey.asla kesin çözümü yok.5 dk uyuyor yarım saat kıvranıyor kısır döngü.artık uyumamaya karar verdim yat kalk yat kalk salak oldum resmen başını bekliyorum😫

Kizlar süt aktigi için surekli üstü başı ıslanan varmı? Artik günde en az 10 kere üstümü degistiriyorum ama yoruldum artık. Ne yapmali bunun için

Bende yaptım dün o videoyu izleyerek. Bebeğin burnu baya açıldı artık yaparım devamlı tıkandığıni hissettikce

Bizim yarın 1. Ay aşımız ve kontrolumuz var çok korkuyorum aşıda ağlarsa nasıl tutcam ben kendimi diye ahh ana yüreğii 🥺 uykuya geçişte zorlanan bebişler için bi önerim var ben oğluşu en baştan beri her yatırışımda hazır kundak aldık onla kundaklıyorum şapkasını takıyorum ağzına emzik verip ya sağa yada sola bedeni yan dönük şekilde yatırıyorum poposunu ağlarsa eee pışpış diyerek minik minik vuruyorum uyuyo hemen. Hatta artık o kadar alıştıkı kundaklandığı gibi susuyo şapkası takıldığı gibi gözleri kapatıp ağzını aralıyo emziği verdimmi kendi kendine uyuyo. 😴 Her uykuya böyle hazırlandığımız için alıştı sanırım. 🤔 1Bide anne baba olarak biz uykuya çok düşkünüz ikimizinde uyku sevgisinden almışta olabilir tabi 🤭😁😴
Maşallah ne güzel keşke benimde bebeğim böyle kendiliğinden uyusaydib😬😬 1. Ay aşısı bende de çok stres olmuştu nasıl dayanacam diye ama korkulacak kadar olmuyor hemşire ayağını tut dediğinde ben yapamam dedim üzülürüm tutmak zorundasin dedi tuttum bakamadım ama 😀 bebeğim ilk yaptigi zaman ağladı ama sonra sustu çok sukir daha çok küçük oldukları için acıyı çok hissetmiyorlar galiba o yüzden rahat ol

Bende bu çaydan aldım bugün kullanmaya baslayacam gaza iyi gelir mi burda yazan kişi bir kasıkta kimyon atın demişti sen onu da denedin mi yoksa sade mi ictin
Sade ictim sadece biraz şeker ekledim kızımda herşeye kimyon koymuştum tiksindim şimdi kimyonu icemem sanırım hic denemedim ama benimde bağırsaklarımi fena çalıştırıyor üstünde günde en fazla iki defa tüketilir diyor ama ben bir defa içiyorum onda bile benim bağırsaklar gurul gurul çalışıyor oğlanda emerken alttan güzel gaz cikartiyor

Sade ictim sadece biraz şeker ekledim kızımda herşeye kimyon koymuştum tiksindim şimdi kimyonu icemem sanırım hic denemedim ama benimde bağırsaklarımi fena çalıştırıyor üstünde günde en fazla iki defa tüketilir diyor ama ben bir defa içiyorum onda bile benim bağırsaklar gurul gurul çalışıyor oğlanda emerken alttan güzel gaz cikartiyor
Neyden bahsediyorsuniz acaba adini ogrenebilirmiyim?

X